prasek

Víte, co je to Kolostrum?

David K.   10 října, 2022   Žádný komentář

V oblasti doplňků stravy se můžete setkat s nejrůznějšími výrazy. Patří mezi ně také colostrum nebo kolostrum. Mnozí jej označují za znovu objevenou sílu přírody. A není se čemu divit. Látky v něm obsažené jsou opravdu přínosem, a to především z pohledu posílení imunity.

Hned na úvod můžeme prozradit, že jde v podstatě o bílkovinu pocházející z mléčných žláz savců. A to jen několik hodin po porodu. Kolostrum je velice bohaté na nejrůznější látky, které nabízí své uplatnění primárně u zdraví novorozenců. Je však pravdou, že pozitivně přispívají i k lepšímu životu dospělých lidí.

V čem je kolostrum tak zajímavé?

První pozitivní věcí je to, že jde o ryze přírodní produkt. Ten je opravdu hodně bohatý na minerály, enzymy, vitamíny a látky, které slouží k podpoře růstu a regeneraci. Mnohé výzkumy už potvrdily to, že kolostrum je ideální volbou při tvorbě vlastní imunity. Proto již zmiňované užívání u novorozenců.

S pomocí kolostra lze překonávat nežádoucí infekce, nemoci a nejrůznější druhy alergií. Právě posílení imunitního systému je jednou z nejsilnější látek tohoto doplňku stravy. Pokud máte vyčerpaný organismus nebo problémy s trávením, i v tomto směru se pro vás kolostrum stane velice účinnou pomůckou.

Kolostrum živočišného původu

Každý si jistě uvědomuje, že kolostrum získávané od lidí by představovalo celkem neetický počin. Proto je využíváno kolostrum živočišné. To je odebíráno zhruba do 48 hodin po porodu, aby byla zachována je kvalita a obsahové složení s odpovídajícím přínosem. Velkou roli sehrává především obsah imunoglobulinů. Právě ty působí na spoustu negativních vlivů a jsou základním stavebním kamenem pro silnou imunitu.

Pokud tedy chcete přinést něco přínosného svým tělem, ale také sobě samotným, začněte uvažovat o tomto specifickém doplňku stravy. Uvidíte, že jeho klady jsou opravdu značné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.