edadeaceecddfebbdd

Máte obavy z infarktu či mrtvice? Tyto rady vám mohou pomoci

David H.   17 února, 2020   Žádný komentář

Máte obavu z infarktu či mrtvice? V dnešní době se s těmito případy často setkáváme v našem okolí, možná dokonce v nejbližší rodině, a tak sami nezřídka přemýšlíme, zda to nemůže potkat i nás. A je rozhodně správně se nad tím zamýšlet. Riziko nám hrozí nejen z důvodů genetiky, ale i kvůli nevhodnému životnímu stylu a řadě dalších faktorů našeho životního prostředí.

Životní styl

Lidský organismus je stále více ohrožován nepříznivými vlivy. Kromě omezeného pohybu a nezdravého stravování, tedy hlavně nadbytku živočišných tuků a soli, vám ubližuje i nedostatek pohybu a odpočinku, kouření, nadměrné pití alkoholu a stres. A výsledkem je pak kardiovaskulární onemocnění nebo nemoc oběhové soustavy, mezi které patří i ateroskleróza, tedy ucpávání tepen a cév. Výsledkem může být mrtvice a další potíže.

edadeaceecddfebbdd

Strava

Jde těmto potížím nějak zabránit? Vyplatí se investovat do prevence? Ano, sami jistě můžete udělat hodně, abyste toto riziko eliminovali. Na žilní systém příznivě působí procházky a zařazení pohanky do stravy. Právě ta totiž obsahuje velké množství rutinu neboli vitaminu P. Tím zpevňuje cévy a zlepšuje propustnost kapilár. Vyplatí se také zamyslet se nad snížením příjmu živočišných tuků. Nahradit je můžete třeba avokádem, které dokáže při pravidelné konzumaci udržet zdravou hladinu cholesterolu. I chřest je potravinou, která čistí cévy a brání vzniku sraženin, stejně jako třeba skořice nebo kardamom.

Bylinky

A pokračovat můžete bylinkami. Řada z nich má na žilní systém velmi pozitivní vliv. Například pelargonie růžová je jednou z nejznámějších rostlin, která posiluje cévní systém. Čistí cévy od usazenin, uplatňuje se jako prevence křečových žil. Stačí rozmělnit její listy, šťávu z nich nanést na tamponek a přiložit na místo, kde jsou začínající křečové žíly. Účinnější jsou ale tinktury, které se používají vnitřně. Dále pomůže třeba pupečník asijský působí na zánět žil a žilní nedostatečnost. Můžete ho pěstovat v květináči a užívat vnitřně přímo čerstvé listy, které chutnají podobně jako petrželka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.