5 nejoblíbenějších sportů žen

David K.   Srpen 20, 2018   Žádný komentář

Spousta žen se snaží dbát o svoji dokonalou postavu. Některé se spolehnou jen na dobrou životosprávu, jiné volí pohyb. Ten je mimochodem velice účinnou zbraní proti viditelné nadváze. S pomocí nejrůznějších aktivit můžete shodit jak přebytečná kila, tak kompletně zpevníte své tělo.

A víte, jakých pět sportů u žen vládne v žebříčku těch nejoblíbenějších?

Oblíbené ženské sporty

Tím prvním je samozřejmě aerobik, který má nepochybně viditelné výsledky, pokud se mu budete věnovat s maximální pravidelností. Při aerobiku zapojujete celé tělo a většinu svalů, takže zpevňujete kompletní fyzickou schránku. Aerobik navíc může být kombinován s nejrůznějšími dalšími cvičebními prvky. V tomto směru se meze rozhodně nekladou.

Spousta žen stále více podléhá i dalšímu kondičnímu sportu, kterým je běh. Ten se pozitivně podepisuje hlavně na dolních partiích. Přispívá k celkové kondici a zlepšuje vytrvalost. Při správné technice běhu dokonce kladně působí i na dolní břišní partii.

Velice vyhledávaným ženským sportem je také cyklistika, která nabízí doslova radost z pohybu. Zároveň umožňuje zdolávat větší vzdálenost a při aktivitě vidět spoustu krásných míst. Oproti běhu je poptávaná hlavně ženami, které mají dlouhodobější problémy s klouby nebo vazy. Při cyklistice jsou totiž tyto partie značně odlehčeny.

Čtvrtou nejoblíbenější sportovní aktivitou u žen je pilates, což je ve své podstatě speciální druh cvičení, během něhož protáhnete nejenom celé tělo, ale také zklidníte svou mysl. Nejlepší je, když pilates kombinujete s jiným vytrvalostním a aktivnějším pohybem. Pak přináší ten největší účinek.

Nakonec se zmíníme i o poslední populární aktivitě, kterou je plavání, a to jak v létě, tak v zimě v krytém bazénu. Při plavání si zpevníte svaly na zádech, břichu a docílíte vynikající kondice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *