Jaké potraviny zatočí s depresí?

David K.   22 dubna, 2019   Žádný komentář

Deprese a splíny jsou určitě něčím, co nechce zažívat opravdu nikdo. Bohužel se těmto stavům občas nelze vyhnout. Mnohdy k tomu vybízí dané životní situace. Jinde to tak trochu závisí i na tom, jakou má člověk povahu. Věděli jste ale, že konzumací určitých potravin můžete minimalizovat a snížit pocity deprese? Pokud ne, pak se začtěte do následujících řádků.

Jezdě pokrmy proti depresi

Hodně velkým bojovníkem proti splínu je látka nazývaná Tryptofan. Ta se ve velké míře nachází hlavně v banánech. Právě konzumace této aminokyseliny snižuje depresi. Na tom se mimo jiné podílí také obsažený vitamín B6. Chybět by vašemu tělu neměl také vitamín B8, který se naopak nachází v pomerančích.

Pokud to s bojem proti splínu a depresím myslíte opravdu vážně, potom byste měli do svého pravidelného jídelníčku zakomponovat také dostatek červeného masa. Velkým přínosem se pro vás stane i celozrnné pečivo, kešu ořechy nebo dokonce borůvky. Ty kromě depresí dobře bojují i proti výskytu rakoviny.

Dalším účinným antidepresivem jsou tučné ryby a jejich omega 3 mastné kyseliny. Kromě červené papriky se zaměřujte i na spoustu zelené zeleniny. Typickými příklady jsou kapusta, špenát, brokolice a jim podobné. Všechny tyto potraviny se totiž kladně promítají do vaší pozitivní nervové soustavy, takže pocit deprese mírně klesá.

Antidepresivními účinky se pyšní i kurkuma. Ta je vhodná jak na paměť, tak při hojení ran. Jejím velkým přínosem je potom navození lepší nálady. Dostatek kurkumy obsahuje například kari koření.

Jestliže jsou deprese a splíny vaší každodenní součástí, potom byste s tím měli něco dělat. V první řadě na to zkuste jít zcela přírodní cestou, například prostřednictvím výše uvedených potravin. Pozitivní účinky se pochopitelně dostaví až při dlouhodobější konzumaci všeho výše uvedeného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.