Bude možné si jednou vytisknout potraviny na 3D tiskárně?

David K.   4 června, 2018   Žádný komentář

Moderní 3D tiskárny nejsou v dnešní době už ničím neobvyklým. Díky jejich cenové dostupnosti se navíc objevují i na stolech mnohých nadšenců a nejenom v komerčním segmentu. S pomocí 3D tiskárny jste za pomoci propracovaného softwaru schopni vytvořit v podstatě cokoliv. Nyní to však nemusí být jenom z plastu, ale také z jedlých surovin.

Budeme vařit v 3D tiskárnách?

Stále více se na trzích začínají objevovat 3D tiskárny vhodné pro přípravu pokrmů. Tyto modely připomínají svým vzhledem a velikostí klasickou mikrovlnou troubu. Jejich náplní samozřejmě není plast, ale speciální práškové ingredienci, které se vkládají do univerzálních kazet.

lppicture / Pixabay

Proces výroby je tak totožný, jako u čehokoliv na běžné 3D tiskárně. Připravit si můžete vynikající dort, ale i něco složitějšího, jako je například nádivka. Právě v oblasti cukrářství začíná být o 3D tiskárny poměrně velký zájem. Tam mohou stroje v jednotlivých vrstvách připravit lahodné cukrovinky libovolného vzhledu, velikosti a chuti.

Nuže, možná i vy si v brzké době pořídíte 3D tiskárnu na přípravu potravin. Zadáte program, odběhnete si na nákupy a po návratu na vás bude čekat hotová pochutina. Počítat je ale třeba s tím, že takové stroje stojí kolem 30 000 Kč a výše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.