Čím krmit děti do tří let?

David K.   17 června, 2019   Žádný komentář

Každý, kdo očekává potomka si jistě moc dobře uvědomuje, že malé dítě rozhodně nelze hned po narození krmit tak, jako dospělého člověka. Právě první tři roky jsou v tomto směru celkem důležité pro vývoj dítka a je třeba držet se určitých zásad stravování. Jestliže s tím nemáte žádné zkušenosti, přinášíme vám několik tipů a rad, jež ocení nejeden dětský organismus.

Stravování v prvním roce

Pokud to jde a není žádný problém, je vhodné hned po narození dítě krmit mateřským mlékem. Kojení je tedy nejideálnějším způsobem stravování. Je však možné, že matky mohou mít s tvorbou mléka jakékoliv problémy. Pak existuje alternativní způsob, a to prostřednictvím umělé kojenecké výživy. Takto by se mělo dítě krmit alespoň prvních šest měsíců.

Teprve ze zbývající části prvního roku je možné podávat také nejrůznější příkrmy. Ideálně, když je budete zkoušet postupně a vyčkáte na reakce organismu dítěte. Tak si ověříte, že příjem takové potravy bude bez problému.

Strava po prvním roce

Teprve až po dosažení prvního roku dítěte je vhodné začít s rozmanitější a pestřejší stravou. Příkrmy je vhodné nahrazovat jídlem, které bude dítě schopno bez sebemenšího problému pozřít a sníst. V tomto směru dejte přednost rozmanité, zdravé a dobře stravitelné stravě. Základem je bezpochyby ovoce a zelenina.

Na druhou stranu byste se měli vyhýbat některým typům potravin.

  • Zapomeňte na přemíru soli.
  • Vyhněte se ze začátku vaječnému bílku a nepoužívejte koření.
  • V přehnané míře nemusí být vhodné ani exotické ovoce a celozrnné pečivo, jež je hůře stravitelné.
  • Raději zapomeňte i na sladké a perlivé nápoje.

Když se budete držet těchto doporučení, můžete si být jisti, že svému dítěti dopřávat dobrou a vyváženou stravu, za níž vám rozhodně poděkuje. A to především v budoucnu a při následném vývoji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *