Víte, jak posílit vlastní imunitu?

David K.   10 května, 2021   Žádný komentář

Silná imunita je základem dobrého zdraví. To platí dvojnásob v období, kdy vládnou nejrůznější chřipky a podobná virová onemocnění. Přesně z těchto důvodů byste měli na posílení svojí imunity pracovat dlouhodobě. V následujících řádcích vám prozradíme, jak si vybudovat co možná nejlepší imunitu.

Zbavte se svých neřestí

Takovým pomyslným odrazovým můstkem bude určitě absence kouření. Rozhodně přestaňte kouřit, protože tím negativně ovlivňujete své dýchací cesty a poté jste náchylnější na různá virová onemocnění. Imunitu zároveň neposílíte ani alkoholem, na jehož pravidelnou konzumaci zapomeňte. Když alkohol, tak pouze střídmě a občas.

Jaké další věci posilují imunitu?

Z těch obecných věcí lze jmenovat určitě cvičení. Pokud budete pravidelně cvičit, uděláte hodně pro svoje zdraví. V tomto směru přijde vhod alespoň půlhodiny cvičení každý den. Takový pohyb samozřejmě můžete nahradit třeba pravidelnými procházkami. I díky tomu si budete udržovat přijatelnou váhu, což také souvisí se silnou imunitou.

sleep

Mezi zdraví prospěšné činnosti patří dále například otužování. Nemusíte hned skočit do studené řeky, což je mimochodem pro amatéra zdraví nebezpečné. Začněte nejprve studenými sprchami a až poté můžete přejít na něco extrémnějšího. Omezit byste měli také stres, který naopak snižuje imunitu. Místo něho v žádném případě nepodceňujte dostatečný spánek. Když je člověk dostatečně odpočatý, vše se kladným způsobem projeví právě na silné imunitě.

Posilování vlastní imunity, to pochopitelně není jenom vykonávání určitých činností. Pomýšlet byste samozřejmě měli i na to, co dodáváte svému tělu. Na mysli máme především dostatek vitamínů, minerálů, vlákniny a dalších látek. Základem jakéhokoliv jídelníčku bude pochopitelně ovoce a zelenina. Pokud nekonzumujete dostatek vitamínů v přirozené stravě, můžete se zaměřit na nejrůznější doplňky stravy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *