Jak jsem se postaral o maminku

redakce   Duben 20, 2019   Žádný komentář

Teda já. Byla to moje nejvíc nejlepší žena a také skvělá agentura pro domácí zdravotní péči. Ale pěkně po pořádku. Štěstí nechodí po horách ale po lidech. A tak, když už jsem si myslel, že se v mém životě všechno urovnalo a je to konečně, jak má být, stál jsem před dalším dilematem. S manželkou jsme čekali dvojčata. Podotýkám vymodlená, už jsme ani nedoufali. Těhotenství poměrně náročné, do toho stěhování. Ale v práci všechno klapalo a já se těšil na miminka. Jedno odpoledne jsem měl ale telefonát z nemocnice. V první chvíli jsem nic nechápal, říkali něco o nehodě, ale manželka byla doma, zrovna jsem s ní mluvil. Ne, jednalo se o mou maminku.

Autonehoda, utrpěla komplikované zlomeniny. Je a zřejmě zůstane napojená na umělou plicní ventilaci. Moje maminka. Sportovní šarmantní dáma, která stále chodila do práce, těšila se na vnoučátka. Pořád jsem to nechápal. Nevěděl jsem, kam dřív skočit. Za dva týdny ale měla všechny operace zdárně za sebou a já začal řešit, co vlastně teď bude. Zlomeniny se mamince dobře hojily, ale stále zůstávala na ventilátoru. Opatrně jsem se manželky zeptal, jestli bychom si ji přece jen nemohli vzít domů. Kolega mi doporučil agenturu domácí zdravotní péče ProCare Medical, která se zároveň specializuje na domácí umělou plicní ventilaci. Manželka pochopitelně nadšená nebyla, za chvíli tu budou dvojčátka a nejen, že maminka s nimi nepomůže, ale ještě bychom se starali o ní. Navíc s tím ventilátorem si to vůbec nedokázala představit, měla dost starostí sama se sebou.

Protože je ale moje žena úžasná a empatická, druhý den sama zašla přímo do ProCare Medical a s nejlepší paní ředitelkou všechno vyjednala. Domácí péči i domácí umělou plicní ventilaci pro maminku, a ještě se rovnou domluvily na výpomoc v případě, že nebude dvojčátka zvládat. Pak mi jenom zavolala, co všechno je potřeba zařídit.

Dva dny na to předčasně porodila. Kluci jsou ale v pořádku. Už je jim půl roku. Moje maminka je už 4 měsíce u nás doma. Spokojená a zase usměvavá. A moje žena taky. Když nestíhá, kluci nespí nebo má problémy s kojením, zavolá do ProCare Medical a oni nám co nejdříve zajistí sestřičku. Úplně nejlepší je sestřička Eva. To už je pro kluky taková teta. Nakonec tedy všechno dobré a já nedám na domácí zdravotní péči dopustit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *