Řepkový olej pro zdraví

redakce   Duben 17, 2019   Žádný komentář

Který olej vám nevíce prospěje, který je nejzdravější? Také se v tom trochu ztrácíte? Olej je nedílnou a velmi důležitou součástí naší výživy a kuchyně. Samozřejmě záleží na tom, k čemu olej používáte. Některý je vhodný na saláty, některý zase na vaření a pečení. Za studena lisovaný řepkový olej z Polabí má tu výhodu, že je vhodný pro studenou i teplou kuchyni. Nejdůležitějším parametrem při hodnocení olejů je složení a poměr esenciálních mastných kyselin.

Zdroj vitaminu E a omega – 3 mastných kyselin

Řepkový olej byl v minulosti často zatracován z důvodu vysokého obsahu kyseliny erukové. Již v 90. letech 20. století však byly vyšlechtěny bezerukové odrůdy. Za studena lisovaný řepkový olej splňuje ta nejpřísnější kritéria a jeho výživové hodnoty jsou jedny z nejlepších. Řepkový olej tak významně prospívá srdci a je účinnou prevencí kardiovaskulárních chorob, vysoké hladiny cholesterolu, obezity i vysokého tlaku. Je také skvělým pomocníkem pro stimulaci imunitního systému a při zmírňování alergií. Díky vysokému obsahu vitaminu E je důležitým zdrojem antioxidantů. Ty nám pomáhají při boji s volnými radikály a zpomalují stárnutí buněk.

Kvalitní za studena lisovaný řepkový olej

Ve specializovaném e-shopu Zdravyolejzpolabi.cz můžete pořídit kvalitní za studena lisovaný řepkový olej od českých zemědělců. V poslední době je poměrně negativně vnímáno pěstování řepky jako takové. Zde se však jedná primárně o řepku určenou na výrobu oleje pro použití v kuchyních. Na stránkách e-shopu vám pravidelně publikují nové a nové recepty. Už jste tak mohli ochutnat zeleninový salát s mungo klíčky nebo lívance z ovesných vloček. Vše připravované na nebo s přidáním za studena lisovaného řepkového oleje. Nechte se také inspirovat a udělejte něco pro své zdraví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *