Jak nastartovat imunitu?

David H.   14 září, 2020   Žádný komentář

Problémy s imunitním systémem trápí stále více lidí, a to nejen starších, u kterých slabší imunita souvisí s věkem, ale i mladších. U nich hraje roli zejména stres a životní styl. Imunitní systém je ale pro náš život nesmírně důležitý, chrání nás před nejrůznějšími škodlivými a choroboplodnými zárodky, bakteriemi i viry, které na nás číhají téměř na každém kroku. Pokud chcete svůj imunitní systém podpořit, řiďte se následujícími radami.

Vitamíny a minerály

Již malé děti vědí, že proto, aby byly zdravé, musejí jíst co nejvíce zeleniny a ovoce, které jejich tělu dodají potřebné vitamíny a minerály. Bohužel ne zdaleka všichni se ale touto zásadou v běžném životě řídíme. Právě probíhající léto je nejlepší dobou, jak našemu organismu pestrou paletu vitamínů a minerálů dodat přirozenou cestou. Pro celkovou imunitu jsou totiž důležité všechny vitamíny a minerály, nejen vitamín C, jak se někteří lidé mylně domnívají. Čerstvého ovoce a zeleniny je v létě všude velké množství, určitě se tedy vyplatí zařadit je do vašeho jídelníčku co nejčastěji, několikrát denně. Kromě vitamínů a minerálů navíc našemu tělu dodají i další jedinečné látky – antioxidanty, které mají schopnost redukovat tak zvaný oxidační stres a zároveň odstraňovat volné radikály, které mohou být příčinou mnoha vážných onemocnění.

imunita

Proteiny a probiotika

Stejně důležité jako vitamíny a minerální látky jsou i bílkoviny. Ty totiž stimulují produkci bílých krvinek, které jsou základním stavebním kamenem našeho imunitního systému. Tělu je nejsnáze dodáte ve formě ryb, libového masa a mléčných výrobků. Velmi důležitý vliv na naši imunitu má také zažívání. Správné fungování trávicího systému je pro udržení imunity nezbytné. Zažívací trakt, zejména střeva, jsou totiž domovem obrovského množství užitečných bakterií, které nám nejen pomáhají s trávením a využíváním zdraví prospěšných látek z potravy, ale díky nim je naše tělo také odolnější proti nepříznivým vlivům zvenčí. Střevní mikroflóru můžete podpořit pravidelnou konzumací zakysaných mléčných výrobků, jako je kefír či bílý jogurt, nebo konzumací fermentované zeleniny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *