es

Jak si udržet duševní pohodu? Dopřejte si každý den drobnou radost

redakce   2 května, 2021   Žádný komentář

Ne vždy se nám vše daří tak, jak bychom si představovali. Někdy nastanou v životě chvíle, kdy bychom se raději neviděli a dny, které bychom rovnou vymazali. Nejde o to, jak moc velký průšvih se nám stane, ale jak ho vnímáme. Někdy stačí jen změnit úhel pohledu a vše vypadá jinak a především přijatelněji. Jestliže jste naladěni na pozitivní vlnu, budou se vám všechny nástrahy každodenního života přijímat snáze.

Štěstí je životní pocit

Každý někdy zatoužil po tom být šťastný. Obvykle nám toto přání přijde na mysl v době, kdy se nám zrovna příliš nedaří. Štěstí je ale o volbě a tuto volbu bychom měli provádět každý den. Žádný z vašich dnů by neměl uplynout, aniž byste si dopřáli nějaké malé potěšení, které zlepší váš přístup k životu. Ať již si vyhradíte večer pravidelně půl hodiny na čtení oblíbené knížky anebo si v práci vychutnáte polední kávu tak nějak intenzivněji, vždy byste se těch několik minut měli zaměřit na sebe a na naplňování svých potřeba. Prostě si dělejte dobře.

Štěstí je pára stoupající z hrnku čerstvé kávy

Jestliže vás pohlcují životní povinnosti, zastavte se alespoň nad voňavým nápojem a vychutnejte si každý jeho doušek. Káva se k tomuto účelu přímo nabízí. Její hořkost snoubící se s jemnými podtóny afrického slunce a delikátní vůní je plná protikladů, které na ní tolik milujeme. Kofein v kávě vás navíc povzbudí na zbytek dne a pomůže vám zůstat svěží. Jestliže si právě kofein ze zdravotních důvodů dovolit nemůžete, dejte šanci kávě bez kofeinu, která si zachovává pozitivní vlastnosti kávy jen je v ní méně tohoto alkaloidu, který může někomu způsobovat zdravotní obtíže. Víte-li, jak připravit kávu bez kofeinu tak, abyste ji chuťově od běžné kávy ani nerozeznali, máte vyhráno a můžete si svůj šálek nápoje přinášejícího dobrou náladu vychutnat i před spaním.

Štěstí to je pomoc druhému

Nechcete-li si své štěstí nechat jen pro sebe a máte-li touhu se o něj podělit, můžete pomoci lidem na druhé straně zeměkoule. Ale jak na to? Prostřednictvím koupě tibetské hadrové panenky přátelství podpoříte některou z tibetských uprchlic, které našly dočasný azyl v indické Dharamsale, kde si vydělávají na obživu šitím panenek, které zpodobňují některé jejich známé a kamarády.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.