Jak zamezit pocení

David K.   Listopad 26, 2018   Žádný komentář

Pocení je nemilou záležitostí hlavně ve společnosti. Člověk se tímto způsobem zbavuje nežádoucích látek v těle, což je však někdy spojeno i s nevzhlednými skvrnami na oblečení, a hlavně se zápachem. Pokud se potýkáte s pocením, měli byste s takovým nešvarem něco dělat. Prostřednictvím následujících kapitol vám přineseme rady, jak na pocení vyzrát.

Používejte antiperspirant

Jestliže to neděláte, začněte používat antiperspirant nebo deodorant. Existují dokonce i spreje na nohy. A pokud náhodou něco podobného už využíváte, je nejvyšší čas změnit značku nebo model, protože výběr na trhu je skutečně pestrý. Existuje spousta prověřených a zavedených výrobků, jež pocení značně minimalizují a zároveň vás zbaví nevábného zápachu.

Antiperspiranty můžete používat nejenom ve dne, ale také v noci. Pokud vylezete ze sprchy, ihned jej aplikujte a nebojte se jej použít i vícekrát denně. To v okamžiku, kdy se nadměrně potíte.

Vhodné oblečení

Na tuto kapitolu lze pohlížet ze dvou odlišných úhlů pohledu. Na jednu stranu byste si měli určitě vybírat kvalitní oblečení, jehož složením bude bavlna, popřípadě jiné materiály dokonale absorbující pot. Rozhodně se vyhněte jakýmkoliv „umělým“ oděvům, jež vaše pocení ještě více podpoří.

A pokud se i přesto čas od času stále potíte, nakupujte si modely triček a tílek, na nichž jednoduše nejsou na první pohled viditelné skvrny od potu. Někdy může zvítězit i jednoduché vrstvení oblečení, kdy si dospod vezmete tílko, do něhož se budete potit a na vnější vrstvě to nebude vidět.

Správné stravování

Možná si to ani neuvědomujete, ale pocení je hodně ovlivněno také tím, co konzumujete. Z toho důvodu byste ze svého jídelníčku měl vyřadit například kořeněná a tučná jídla. Nakonec myslete i na to, že na zvýšeném pocení se podepisuje i dlouhodobější stres nebo to, když v noci spíte při vyšších teplotách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *