Jak parkour prospívá zdraví?

David K.   Listopad 12, 2018   Žádný komentář

Parkour je fyzickou činností a pohybovou aktivitou, jež získává na stále rostoucí popularitě. Vesměs jde o překonávání nejrůznějších překážek, a to nejenom ve městě, ale také na stavbách, lesích a kdekoliv jinde. Díky parkouru budete schopni ladným pohybem překonat vše, co se vám dostane do cesty.

A právě ladnost pohybu zde hraje tu zásadní roli. Během provádění této činnosti se budete věnovat lezení, skákání, běhu, šplhání a podobným procesům. Do jisté míry lze tvrdit, že parkour vás posílí nejenom fyzicky, ale také psychicky.

Parkour a zdraví

Jestliže máte alespoň malou představu o tom, co je to parkour, jistě nyní přemýšlíte o tom, zda název tohoto článku není tak trochu zavádějící? Jak může být taková adrenalinová a mnohdy až nebezpečná zábava prospěšná pro zdraví?

Ano, být skutečně může, ale musíte parkour provozovat se vší opatrností a jednotlivé triky provádět až po opravdovém zdokonalení. Pak je parkour vhodný pro zdraví. A to v tom ohledu, že si při něm dokonale protáhnete tělo, jako celek. Docílíte vyšší fyzické síly, pružnosti a ve výsledku se svou fyzickou schránku naučíte dokonale ovládat.

Pokud budete k parkouru přistupovat zodpovědně, stane se nejenom vaší osobní sportovní disciplínou, ale také životní cestou. Vaše ladné pohyby můžete použít při jakékoliv příležitosti v životě, ať už půjde o běžnou procházku nebo extrémní moment.

Parkour může také uškodit

Pakliže však budete k parkouru přistupovat nezodpovědně, hrozí vám samozřejmě nebezpečí a taková činnost vašemu zdraví rozhodně neprospěje. Nejrůznější akrobatické kousky a salta nesmíte provádět dříve, než zvládnete základní cviky. To platí i o výškách a nebezpečných terénech, kde hrozí pády a nepříjemné zlomeniny.

Není pochyb o tom, že parkour je adrenalinovou záležitostí, pokud k němu ale budete přistupovat zodpovědně, posílí vaše zdraví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *