5 typů, jak chránit klouby v zimě

redakce   Listopad 28, 2018   Žádný komentář

V chladném, mrazivém nebo sychravém počasí můžou naše klouby trpět. Právě v zimě pobolívají víc a můžou lehce prochladnout. Na ledových plochách nám zase hrozí zranění. Tady je 5 typů, jak kloubům v zimě alespoň částečně ulevit.

TYP 1: Teple se oblékejte!

Teple se oblékat. To nám vštěpovali maminky a babičky od malička. Něco na tom je!

Našim kloubům rozhodně nesvědčí mrazy nebo nápory chladného větru. Ideální je nosit více tenkých vrstev, které můžeme případně postupně shazovat. Kolena i lokty udrží v teple kvalitní termoprádlo.

TYP 2: Zařaďte do jídelníčku lososa a ovoce!

Za vším hledej jídlo. Správnou stravou můžeme v zimě předejít nejednomu onemocnění.   Platí to i pro klouby. Právě v sychravém počasí je důležité mít dostatek vitamínů. Spoustu vitaminu C má například Rakytník. Zapomínat nesmíme ani na přísun kvalitních tuků. Třeba z mořských ryb nebo ořechů.

TYP 3: Pozor na zimní sporty!

Těšíme se, až budeme sjíždět svahy nebo bruslit na oblíbeném kluzišti. Právě se zimními sporty ale musíme být opatrní. Dopad na ledovou plochu může způsobit bolestivé zranění s dlouhodobou rekonvalescencí. Na fyzickou zátěž spojenou s lyžováním musíme taky klouby postupně připravovat. Třeba jízdou na rotopedu nebo pravidelnými procházkami.

TYP 4: Prohřejte se v sauně!

Jedním z nejpříjemnějších a nejméně náročných sportů pro klouby je bezpochyby plavání. Výhodou je, že plavat můžeme po celý rok. Ideální je plavání spojit se saunováním.

Pravidelný pobyt v sauně posílí naši imunitu. Zároveň celé tělo příjemně prohřeje a může zmírnit bolest našich kloubů.

TYP: 5 Bolest kloubů nepodceňujte!

Jakoukoli bolest kloubů se nevyplatí podceňovat. Bolesti se nemusí stát nedílnou součástí našeho života. Zkušení ortopedi z kliniky Mediestetik dokáží určit vhodnou léčbu a od obtíží nám pomoct. Při řešení našich problémů s klouby pracují specialisté například s Regenplazmou®, která patří mezi nejčistější formy aplikace vlastní krevní plazmy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *