herbs

Bylinky, které vám přijdou vhod právě v zimě

David K.   22 srpna, 2022   Žádný komentář

Bylinky v dnešní době používá k vaření spousta z nás. Jarní až podzimní období je pro jejich pěstování samozřejmě nejlepší. V té době jich máme přehršel a při přípravě pokrmů se nemusíme v podstatě vůbec omezovat. Jenže, jak si s nedostatkem bylinek poradit v průběhu zimní sezóny, když jste na tyto přísady zvyklí?

Zaměřte se na vybrané bylinky

Stačí, když se pustíte do pěstování bylinek v zimě. V tomto směru je třeba zmínit, že ne všechny bylinky jsou ideální pro pěstování v tomto ročním období. Existuje jich však spousta, s nimiž si hravě poradíte. Pokud se tedy nechcete zbavit tohoto vynikajícího přírodního dochucovadla, začtěte se do následujících řádků.

Doma si bez sebemenšího problému vypěstujete například bazalku. Stačí pořídit semínka, vhodný truhlík, kvalitní hlínu a v honbě za bazalkou už vás nic nezastaví. Opomíjet nesmíte ani na jednu z nejpoužívanějších bylinek, kterou je pažitka. Ta je populární i díky tomu, že její pěstování není vůbec náročné.

Další zimní bylinky

Dvěma výše uvedenými bylinkami jejich výčet pochopitelně nekončí. Vsadit můžete i na mnohé další, které se vám bez sebemenšího problému podaří vypěstovat v zimním období. Jednou z nich je třeba máta, ze které se dají připravovat vynikající nápoje. Zapomínat byste neměli ani na meduňku. Tu naopak oceníte v horkém čaji. Nápomocna vám bude také při uvolnění dýchacích cest.

Pokud jde o vaření a přípravu pokrmů, zaměřte se ještě na domácí pěstování tymiánu. Tato bylinka se hodí primárně do těžších jídel. V zimě zároveň nebudete mít problémy s pěstováním rozmarýnu. Tohle všechno jsou vynikající bylinky, o které se v zimním období jednoduše nemusíte okrádat. Proto neotálejte pusťte se do jejich pěstování. Na to, abyste přežili zimu bez svých oblíbených bylinek je to celkem slušný seznam. U všech si v průběhu zimy dávejte pozor na jejich přelití.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.