honey

Med je přínosný pro lidský organismus

David K.   20 září, 2021   Žádný komentář

Každý z nás chce pro své tělo to nejlepší. O tom není žádných pochyb. Stále více lidí se však zaměřuje na přírodní produkty, nežli na chemické doplňky a preparáty. Jestliže do této skupiny lidí patří také, určitě vás bude zajímat med. Oblíbená pochutina vyhledávaná nejenom pro svoji sladkost, ale také kvůli tomu, jak je přínosná pro lidský organismus.

Co všechno obsahuje med?

V závislosti na konkrétním typu medu a jeho kvalitě se můžete domoci přínosných vitamínů. Typickým příkladem je vitamín A, B, C, D, K a E. Výjimkou ovšem nejsou ani ostatní látky prospěšné pro lidské zdraví. Jmenovat můžeme například železo, vápník, hořčík, křemík, vápník, draslík, fosfor a sodík. Tohle všechno tělo potřebuje. Když si najdete lokálního medaře, který si zakládá na kvalitě medu, všechno se vám dostane v patřičném množství.

Přírodní antibiotikum se vším všudy

Výše prezentované složení medu do značné míry prozrazuje, že s tímto přírodním lektvarem rozhodně nemůžete šlápnout vedle. Med se používá jako prevence a léčebný produkt proti mnoha nemocem. Typickým příkladem je kašel. Kromě něho jsou to ale i řezné rány, akné, opary, ekzémy, mykóza nohou, nespavost, záněty žlučníku, a dokonce i škytavka. Med je zároveň považován za určitý životabudič, s nímž se jednoduše budete cítit lépe.

Tohle všechno mají na svědomí vlastnosti medu, který je regenerační, vyživující, hydratační, antiseptický, protizánětlivý, antibiotický a antimikrobiální. Přesně z těchto důvodu je med využíván jak k přímé konzumaci, tak jako přísada do nejrůznějších jídel, ale také léčebných lektvarů nebo kosmetických přípravků. Jeho pozitivní účinky mají zkrátka širokou a pestrou působnost.

Při shánění medu samozřejmě můžete narazit na několik odlišných produktů. Základním rozdělení je na med světlý a med tmavý. O tom vám už ale více poví jakýkoliv zapálený včelař.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.