dog

Myslete na zdraví svých domácích mazlíčků

David K.   18 dubna, 2022   Žádný komentář

Máte v úmyslu pořídit si psa? Pak byste měli myslet nejenom na povinnou výbavu a zajištění vhodných životních podmínek pro něj samotného. Pokud toužíte po tom, aby se u vás pes měl skutečně dobře, stal se právoplatným členem rodiny, a hlavně byl zdraví, musíte se připravit na několik podstatných věcí.

Základy pro zdravý život

V první řadě si na svého budoucí čtyřnohého miláčka musíte udělat dostatek volného času. Ten byste měli věnovat hlavně pohybu. V závislosti na konkrétním typu plemene můžete se psem trávit i hodiny venku. Když bude pes hyperaktivní, musíte ho unavit, aby vám neponičil něco v interiéru. Navíc pohyb je důležitý pro jeho zdraví.

S pohybem se pojí i dostatek zábavy. Není to jen dlouhá procházka, která udělá psovi život šťastnější. Vymýšlet mu musíte také patřičnou zábavu. Zaměstnejte nejenom jeho svaly při sportu, ale také hlavu. Pes se pak nebude nudit.

Zdravá strava je základ

Jestliže chcete dbát o zdraví svého domácího mazlíčka, nepodceňujte volbu kvalitní stravy. Voda s miskou nesmí být nikdy prázdná. Zároveň se v psím světě snažte eliminovat stres, který může na nebohé zvířat hodně dopadat. Psa byste neměli nechat nikde prochladnout a zároveň ho v létě přehřát. Nepodceňujte ani fyzická poranění a různé nemoci.

Především zdravotním komplikacím se vyhnete tak, že se budete o psa svědomitě starat a budete s ním chodit pravidelně k veterináři. Jedině ten dokáže odhalit aktuální nebo budoucí příznaky nemocí a vy můžete zakročit brzo.

V rámci starosti o zdraví psa nezapomínejte ani na péči o tlapky, uši, oči, drápky a srst. Tohle všechno se pozitivně promítne do zdravotního stavu psa, jak po fyzické, tak po psychické stránce. Svého čtyřnohého mazlíčka navíc uděláte maximálně šťastného a život s vámi si bude užívat plnými doušky. Stejně, jako vy s ním. O tom se můžete přesvědčit na vlastní kůži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.