detska zabrana

Jak vybrat dětskou zábranu, aby naše děti neutrpěly zranění

David K.   27 dubna, 2022   Žádný komentář

Přemýšlíte nad tím, jak vybrat kočárek anebo jak vybrat dětskou zábranu? Ani jedno není jednoduché Zvláště, pokud máte první dítě a pořádně nevíte, co vás čeká. Zatímco kočárek nejčastěji vybíráme ještě předtím, než se dítě narodí, dětskou zábranu pořizujeme v době, kdy již mrně chodí a hrozí mu tak nějaké nebezpečí. Na výběr dětské zábrany tak je obvykle mnohem méně času než na výběr kočárku. Proto je potřeba být dobře informován.

Jak bude zábrana připevněna?

Existují prakticky dvě možnosti. První z nich je montáž zábrany do zdi prostřednictvím vrutů nebo šroubů. Pro to, abyste takto konstruovanou dětskou zábranu nainstalovali, budete potřebovat také vrtačku a rozhodně i kladivo. Instalace bude však náročnější než v případě zábran, které se instalují prostřednictvím tlakových šroubů. Ty jsou sice méně odolné, s jejich instalací si ale poradí i běžný laik. Zábrana, která má zamezit vstupu prcka do nějakého prostoru, může být klidně instalovatelná pomocí tlakových šroubů. Zábranu, která má bránit tomu, aby dítě spadlo ze schodů, volte raději s instalací pomocí klasických šroubů. Je odolnější. Zábrana s tlakovými šrouby je vhodná spíše mezi zárubně dveří v interiéru.

Je zábrana zkonstruována kvalitně?

Kvalitní konstrukci u dětské zábrany poznáte především podle toho, že je vyrobena tak, že ji dítě neotevře, ani v případě, že s ní bude lomcovat. Nemělo by také být snadné ji přelézt. Mezery, která má dětská zábrana musí být tak velké, aby jimi dítě nemohlo prostrčit hlavu anebo dokonce celé tělo. Také by nemělo být snadné se v ní zaklínit. Zábrana by také neměla mít takový design, který by dítě lákal k tomu, aby si s ní hrálo. Jde o co nejjednodušší řešení praktické součásti domácnosti.

Co musí obsahovat balení?

Součástí balení by samozřejmě měla být samotná bezpečnostní zábrana. Kromě toho je také nutné, abyste v balení našli návod na bezpečnou instalaci a samozřejmě také informaci o velikosti otvoru, pro který je zábrana konstruována. Samozřejmostí by také mělo být označení výrobce anebo prodejce. Kvalitně provedená zábrana by neměla obsahovat ostré rohy ani výčnělky, o které by se dítě mohlo zranit. Pokud kupujete zábranu dřevěnou, přesvědčte se také o tom, že je dřevo v pořádku. To znamená, že není napadeno žádnými škůdci či houbami. Může být také povrchově ošetřené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.