sweets

Zdravé pečení je v dnešní době trendy

David K.   6 března, 2023   Žádný komentář

Čím dál více lidí se snaží žít zdravěji. Dopřávající si více pohybu, zahrnuli do svého jídelníčku více ovoce, zeleniny a zároveň dbají i na patřičnou regeneraci. Pokud patříte k takovým nadšencům a máte rádi sladké a pečení, nemusíte se o tyto radosti za každou cenu ochuzovat. Stačí, když budete péct zdravěji. V následujících řádcích vám přinášíme hned několik praktických fíglů.

Vypusťte nezdravý cukr

Pečení je pochopitelně spojeno s tím největším nešvarem a zároveň největší oblibou mnoha lidí. Je to sladké, tedy cukry, které tělu dopřáváte v trochu vyšší než běžné normě. V první řadě byste se tedy měli zaměřit na to, čím nahradit bílý cukr. Zdravějších alternativ je hned několik.

Populární jsou například přírodní sladidla, mezi která se řadí melasa, med, ale také libovolné sirupy od toho datlového, až po rýžový. Pokud chcete docílit ještě vyšší sladkosti, můžete zkusit přidat sladší ovoce. To lze právoplatně zařadit do skupiny přírodních sladidel. Ideální je však model, když i tato alternativní sladidla použijete s mírou. V rámci zdravého pečení se snažte zredukovat množství všech sladidel.

Co dalšího byste měli nahradit?

Zdravými sladidly to však nekončí, nýbrž začíná. V rámci zdravého pečení se můžete zaměřit také na tuk. I ten totiž můžete nahradit. Nejlepší je sáhnout po rostlinném tuku nebo některém z olejů. Výjimkou není ani ten kokosový. Ještě lepší alternativou pro zjemnění chuti mohou být rozmixované banány, které budou hodně zdravé.

Nakonec se vyvarujte i používání klasické mouky, která není úplně ideální variantou. Daleko lepší je špaldová mouka se svou specifickou chutí. I v tomto případě máte pochopitelně na výběr. Zmínit bychom se mohli o jahelné mouce, pohankové mouce nebo té rýžové. Jak vidno, při zdravém životním stylu určitě nemusíte pověsit pečení na hřebík. Stačí jen vyměnit některé ingredience.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.