sleep

Poradíme vám, jak v noci rychle usnout

David K.   4 dubna, 2022   Žádný komentář

Tráví vás zhoršený spánek? Nedaří se vám v noci usnout a tím pádem se budíte ráno nevyspalí a utahaní? V tom případě se vám hodí několik praktických rad. Prozradíme vám, co by mohlo zabrat na vaši nespavost, respektive vám sdělíme, co udělat proto, abyste co možná nejrychleji usnuli.

Pravidelnost přináší ovace

Rada číslo jedna zní poměrně jednoduše. Snažte se chodit spát ve stejný čas. Právě opakující činnost si tělo dokonale zafixuje a přizpůsobí se situaci. To samé platí také o ranním vstávání. Jestliže vám to pracovní doma a okolnosti dovolují, vstávejte v podobnou hodinu.

Zároveň lpěte na tom, abyste se v posteli cítili skutečně komfortně. Postel by měla být pohodlná. Využívejte si pouze ke spaní a nepracujte v ní. Mozek bude naučen, že po ulehnutí má dát tělu impuls k spánku. A pokud byste přesto nemohli usnout, zkuste se zaměřit na svůj vlastní dech. Dýchaní je totiž hodně mocným nástrojem, které je třeba využít naplno.

Další tipy na rychlé usínání

Jestliže chcete rychle usnout, pak si nezapomeňte ulehnout do postele bez mobilního telefonu. Modré světlo před spaním není zrovna ideální volbou. To platí nejenom pro mobil, ale také počítač nebo televizi. Snažte se od tohoto negativního smogu oprostit delší dobu před spaním. Zároveň nemějte hodiny na očích, abyste neměli potřebu na ně neustále koukat a říkat si, že ještě nespíte.

Před spaním byste si v ložnici měli vytvořit také dobré prostředí. A to především z pohledu vnitřní teploty. Ta by se měla pohybovat mezi 17 až 2 stupni Celsia. Nakonec se můžete spolehnout i na samotnou přírodu. Objevte kouzlo některých přírodních bylinek, které obecně uklidňují organismus a připravují ho ke spánku. Vyzkoušet můžete například heřmánek, levanduli, meduňku a ostatní. Když tohle všechno nebo alespoň část z toho dodržíte, určitě se vám bude usínat mnohem snáze a rychleji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.