fridge

Vybíráme novou lednici od A až do Z

David K.   25 ledna, 2021   Žádný komentář

Lednice je samozřejmě nepostradatelnou součástí domácnosti. O tom není žádných pochyb. Pokud si chcete pořídit novou ledničku a přemýšlíte o tom, jaké parametry jsou důležité, prozradíme vám to v následujících řádcích.

Začněte vhodnou velikostí

Vaším odrazovým můstkem by se měla stát velikost lednice. A teď nemáme na mysli pouze přesné technické parametry, aby výrobek dokonale zapadl do vámi vyhrazeného prostoru. Přihlížejte také k tomu, jaký objem má samotná lednice, popřípadě přídavný mrazák, který bývá její nedílnou součástí.

S velikostí do jisté míry souvisí i samotné umístění. Je rozdíl, zda budete potřebovat lednici vestavěnou nebo volně stojící, kde na nějakém centimetru sem tam jednoduše nezáleží.

Typ lednice

Z výše uvedených řádků jasně vyplývá, že na trhu je k dispozici hned několik odlišných typů lednic. Typickým příkladem jsou samostatné lednice, popřípadě ty doplněné o mrazák. Ten se může nacházet v horní nebo dolní části. Kapitolou samou o sobě jsou americké lednice. Dvoukřídlé chladničky, které sice zabírají více místa, na druhou stranu přináší dostatek úložného prostoru.

Ať už zvolíte jakýkoliv model, dnes už není problém přehodit i dveře lednice, aby se otvíraly tam, kam budete potřebovat.

Ostatní důležité věci

Při nákupu nové lednice nezapomínejte ani na ostatní věci, mezi které patří například počet kompresorů. Když má lednice a mrazák svůj vlastní kompresor, je to jistě lepší z hlediska regulovatelnosti. S tím ovšem souvisí energetická náročnost spotřebiče. Tu si také pohlídejte.

Nebojte se nahlédnout i do útrob takové lednice. Jde především o její vnitřní uspořádání, rozvržení polic a podobně, abyste věděli, zda vám vše nabízené bude vyhovovat. Když bude lednička postavena někde, kde by vás mohla rušit, zkontrolujte si v technických parametrech také její hlučnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.