Nejoblíbenější zimní sporty

David K.   29 října, 2018   Žádný komentář

Zima už se pomalu blíží mílovými kroky a za pár týdnů až měsíců tu budeme mít první sníh. Proto se možná hodí zmínit to, jaké zimní sporty jsou vlastně mezi Čechy těmi nejoblíbenějšími? Na to vám odpoví následující řádky.

Statistika zimních sportů

Možná byste to asi nečekali, ale nejpopulárnější zimní aktivitou v nejrůznějších průzkumech je sáňkování. Tomu se během zimy věnuje až 50 % lidí. A není se čemu divit, protože do této skupiny určitě spadají hlavně rodiny s dětmi.

Druhým nejoblíbenějším zimním sportem je bruslení, které lze provozovat jak na speciálních kluzištích a stadionech, tak na venkovních ledových plochách. Ty mimochodem nabízí spousta rybníků.

Dále je to samozřejmě lyžování a běh na lyžích. Tyto sporty jdou povětšinou ruku v ruce, takže se není čemu divit. Ostatně zájem lidí o zimní pobyty na horách v posledních letech rapidně stoupá, a to nejenom v rámci Česka, ale i v zahraničí.

Na dalším místě se umístil snowboarding, jemuž se věnují přece jenom vybrané skupiny hlavně mladých lidí. A víte, jaký sport uzavírá tuto statistiku? Trochu vám napovíme, protože jde o náš národní sport. Ano, je to hokej, kterému se z dotázaných věnuje nejméně lidí. Možná je to tím, že Češi jej mají rádi spíše na televizních obrazovkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.