Rady a tipy: Jak na neplodnost?

redakce   23 května, 2016   Žádný komentář

Konečně jste našla životního partnera, se kterým chcete založit rodinu. Nedočkavě čekáte na dvě čárky na těhotenském testu. Jenže každý měsíc se dostaví pravidelná měsíční perioda. Nešťastně sledujete maminky vezoucí děti v kočárku. Ptáte se, kdy i k nám přijde vytoužené miminko?

Nesnadnost počít dítě je bohužel v dnešní době velmi častým jevem. Tento stav postihuje přibližně jeden pár z deseti. Některým ženám trvá déle než počnou. Stanovení diagnózy o neplodnosti je možné, až po roce snažení, bez používání antikoncepce.

Plodnost také může ovlivňovat stres, kouření, nadváha, přemíra alkoholu. Některé ženy nemohou otěhotnět, protože na úspěch oplodnění, tak úzkostlivě myslí. A čím víc na otěhotnění myslí, tím je menší pravděpodobnost, že se jim podaří počít.

U zdravých plodných žen jednou měsíčně dozrává ve vaječnících vajíčko. Jestliže má dojít k oplodnění, je důležité, aby partněři měli pohlavní styk před nebo po ovulaci. Žena by si měla měřit tělesnou teplotu teploměrem v pochvě a podle toho stanovit plodné a neplodné dny.

Je dobré upravit jídelníček a do stravy zařadit vitamíny. Úspěšná je i akupunktura nebo požehování v místech močového měchýře, ledvin, žaludku a genitálií.

Zařadte do jídelníčku plody moře, slunečnicová a sezamová semínka. Kvůli zinku jezte ořechy. Pokuste se zvýšit dávky vitamínu C. Do jídelníčku přidejte více masa, vnitřností a drůbeže kvůli železu.

Kvůli nesnadnému početí omezte alkohol a čaj a pokud to lze, omezte příjem rafinovaných cukrů. Zdravou stravu by měla dodržovat nejen žena, ale i její partner. Neboť zdravá strava má vliv i na zdravé spermie. Muži potřebují mít dostatek mastných kyselin. Mastné kyseliny naleznete v rybách, másle a olivovém oleji. Velmi důležitý je dostatek zinku, železa a vitamínu C. Zinek naleznete v oříšcích, vejcích, rybách a plodech moře.

Ženy také mohou zkusit stříkání studené a horké vody na genitálie. Nedoporučuji však toto aplikovat před nebo po styku. Doporučuji hodně pohybu a dostatek odpočinku a spánku.

V mnoha případech pomůže pořídit si místo dítěte třeba psa. Štěně vás natolik zaměstná. Třeba najednou zjistíte, že vás bude o jednoho víc. Pokud nepomůže zdravá strava, ani žádná alternativní léčba, je nutné podstoupit umělé oplodnění. Nicméně v tomto případě rady ohledně zdravé stravy mohou do jisté míry také pomoci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *