Nepodceňujte brnění končetin. Může to znamenat ledacos

David K.   12 října, 2020   Žádný komentář

Mravenčení končetin a jiných částí těla zažil asi každý z nás. Obvykle stačí jen trochu promasírovat dané místo a tohoto nepříjemného pocitu se poměrně rychle zbavíte. Ve většině případů se mravenčení projevuje třeba když hodně stojíte nebo naopak sedíte ve stejné poloze. Tělo tak trochu naznačuje, že mu něco vadí.

Toto mravenčení však není radno podceňovat, pokud se objevuje příliš často. Může být totiž předzvěstí i vážnějších komplikací, než si vůbec dokážete představit.

Co vám prozrazuje mravenčení?

Pokud často sedíte u počítače ať už z důvodu zábavy nebo pracovních povinností, můžete se s mravenčením setkat. Obvykle je to v oblasti zápěstí. Pokud vám nepomůže obyčejné protažení a je to příliš často, mohou být jedním z důsledků karpální tunely.

Brnění končetin se však nemusí týkat jenom jich samotných. Ty jsou pouze nositelem informace o tom, že se v těle děje něco nekalého. Častou příčinou bývají záda, které mravenčení přenáší do ostatních částí fyzické schránky člověka.

  • Ruce
  • Nohy
  • Bederní páteř
  • Krční páteř

Jestliže se u vás mravenčení projevu v oblasti kousnutí klíštětem, také to nemusí zvěstit nic dobrého a měli raději co nejdříve vyhledat lékaře.

bolest nohou

Mravenčení a brnění většího rázu

Je třeba rozlišovat malé a příležitostné brnění a zároveň to větší a časté. Právě v druhém případě může být na vině třeba nervová soustava člověka. Mravenčení je totiž jedním z příznaků sklerózy. Pokud se brnění projevuje v místě, kdy si nahmatáte jakoukoliv bulku, hrozí podezření na nádorové onemocnění. V neposlední řadě je pak třeba zmínit ten nejhorší scénář. Brnění je bohužel i nepříjemnou předzvěstí mrtvice, v jejímž případě je však nutné okamžitě volit lékaře, jinak si můžete odnést trvalé následky.

Nepodceňujte tedy mravenčení svých končetin a hlídejte si jeho intenzitu a častost výskytu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *