dentalni hygiena

Bolavé zuby dokážou potrápit

redakce   28 července, 2020   Žádný komentář

Problémy s bolavými zuby se občas nevyhnou nikomu z nás. Přestože zubařská ordinace nepatří mezi místa, která bychom navštěvovali rádi, občas tam musíme všichni. Abychom tuto nepříjemnou událost co nejvíce oddálili, je nezbytné se o chrup dobře starat. Kromě pravidelného čištění zubů, které je dnes pro většinu lidí samozřejmostí, je vhodné podstoupit občas i dentální hygienu, která dokáže ochránit naše zuby před záněty i kazy.

Co je to dentální hygiena?

Jedná se o stomatologický zákrok, jehož cílem je odstranění zubního plaku a nejrůznějších nečistot na našich zubech, a to včetně zubního kamene. Veškeré tyto nečistoty se totiž stávají živnou půdou pro bakterie, které jsou původcem mnoha onemocnění ústní dutiny včetně zubního kazu. Dentální hygiena zabraňuje jejich přemnožení a tím chrání vaši ústní dutinu před záněty a kazy. Je vhodné ji provádět minimálně dvakrát do roka, jelikož zubní kámen, který se během této doby stačí vytvořit, většinou nejste schopni běžným čištěním odstranit, a to ani s použitím mezizubních kartáčků.

dentalni hygiena

Zubní implantáty

Občas bohužel zub nejde zachránit a dojde k jeho extrakci čili vytržení. Abyste nemuseli chodit s ošklivou mezerou v chrupu, přichází ke slovu zubní implantáty. Jde vlastně o umělé zubní kořeny, na kterých jsou připevněny umělé zuby, korunky či můstky. Pokud jste přišli o zub a potřebujete pevnou náhradu, připravte se na to, že vsazování zubních implantátů je poměrně zdlouhavý proces, který může trvat i několik měsíců. Jelikož jde o poměrně náročný stomatologický zákrok, měli byste důkladně zvážit, komu jej svěříte. Dobrý zubař se nepozná podle špičkově vybavené ordinace, nýbrž podle referencí jeho pacientů. Při rozhodování, komu svěříte péči o svůj chrup, proto vždy čtěte recenze, ptejte se známých a hledejte doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *