Posilte svoji obranyschopnost pomocí rakytníku

Posilte svoji obranyschopnost pomocí rakytníku

redakce   26 října, 2019   Žádný komentář

Rakytník řešetlákový pozná nejspíše každý. Jedná se o trnitý keř se zeleno-stříbrnými listy, který je nápadný zejména svými sytě oranžovými plody. Původní domovinou rakytníku je oblast Číny, Indie, Mongolska, ale i oblast Sibiře. V současné době je rakytník rozšířen téměř po celém světě. Svoji popularitu si získal díky svým léčivým účinkům, které byly známy a využívány už ve starověkém Řecku.

Přírodní zdroj vitaminu C

Unikátnost rakytníku spočívá zejména v obsahu vitamínu C. Užívání rakytníku je proto ideálním prostředkem pro zvýšení obranyschopnosti lidského těla. Uvádí se, že jedna oranžová kulička obsahuje 10x více vitaminu C než pomeranč. Doporučuje se konzumovat zejména v zimním období pro posílení imunity. Výhodou rakytníku je, že při zpracování plodů nedochází k rozkládání vitamínu C, produkty vyrobené z rakytníku tak nejsou ochuzeny o vysoké množství vitamínu C.

Posilte svoji obranyschopnost pomocí rakytníku

Široké množství prospěšných látek

V rakytníku najdeme však i mnoho dalších prospěšných látek, jako je vitamín A, B, D, E apod. Také obsahuje mastné kyseliny omega 3, 6 a 9, které si lidské tělo nedokáže samo vyrobit, a řadu dalších látek. Díky svému složení pomáhá tělu s celým spektrem problémů. Snadno si poradí s nachlazením a chřipkou, odbouráváním škodlivých látek v těle, posílením těla při celkové slabosti či odstraněním stresu. Rakytník řešetlákový je tak významným pomocníkem při obranyschopnosti lidského těla.

Jak rakytník dostat do těla?

Pokud máte rakytník u sebe na zahrádce, pak máte v podstatě vystaráno. Z rakytníku si můžete vyrobit například marmeládu, která se připravuje obdobně jako marmeláda z drobného ovoce. Nebo si můžete udělat rakytníkový čaj či rakytníkový sirup. Pokud nemáte rakytník na zahradě anebo byste si chtěli ušetřit čas, pak si můžete objednat velice oblíbený RokiVital, což je 100% přírodní šťáva z rakytníku. Koupit si jí můžete v internetovém obchodě Herbavis.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.