coffee

Poznejte kouzlo kávy z pampeliškového kořene

David K.   12 září, 2022   Žádný komentář

Káva je celosvětově oblíbeným nápojem, který má dlouhodobou tradici. O tom není žádných pochyb. Slyšeli jste už někdy o kávě z pampeliškového kořene? Ano, i takový nápoj existuje. Neobsahuje sice kofein, na druhou stranu je plný jiných prospěšných látek. Dalo by se říci, že jde o kávu budoucnosti, kterou vám nyní představíme od A až do Z.

Alternativa klasické kávy

Zní to až neuvěřitelně, ale je tomu opravdu tak. Je to právě pampeliška neboli smetanka lékařská, ze které je vyráběna káva. Konkrétně jde o její kořeny, které prošly procesem sušení a vy si je můžete zalít horkou vodou. Necháte je patřičnou dobu vylouhovat a hle, máte kávu z pampeliškového kořene.

Možná si pokládáte otázku, proč zrovna káva z pampelišek? Odpověď je celkem snadná. Vždyť je to právě pampeliška, která je vynikajícím antioxidantem. Když se blíže zahledíte na přínosné látky prospívající lidskému tělu, je jich více než dost. Ne nadarmo byla využívána i babkami kořenářkami.

Pampeliška totiž podporuje lepší funkci jater a žaludku. Svým způsobem zlepšuje trávení a zároveň je přínosná také při obtížích s močovými cestami. Zkrátka takový komplex hodnotných látek, který vám nahradí klasickou kávu. Tu si mimochodem můžete dopřávat nejenom ráno, jak jste zvyklí. Kávu z pampeliškového kořene můžete pít také odpoledne nebo večer.

Kupte si kvalitní pampeliškovou kávu

Rozhodnete-li se okusit tento specifický elixír, zacilte na kvalitní dodavatele. Volte kávu z pampeliškového kořene, která je bez lepku, cukru a jakýchkoliv dalších dochucovadel. Dopřávejte si jen ryzí pampeliškovou chuť a všech přírodních látek. Nebojte se spojit kávový rituál s něčím, co bude netradiční a zároveň prospěšné pro vaše tělo. Káva z pampelišek je důkazem toho, že to jde poměrně snadno. Dostupné jsou velikostně odlišná balení se sušeným pampeliškovým kořenem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.