Proč byste měli používat antigenní testy? Jestli nejste pozitivní si ověříte i z pohodlí domova

redakce   21 prosince, 2021   Žádný komentář

Pandemie koronaviru připravila tvrdou zkoušku celému světu. V prvních chvílích byli mnozí z nové nemoci doslova ochromeni strachem. Opatření, které zavedla vláda, obyvatelé České republiky ukázkově dodržovali, nedostatkové roušky se šily doma po večerech a rozdávaly potřebným. Novým standardem se stalo nestýkat se s přáteli ani s rodinou, trávit dny doma nebo osamoceně v přírodě a pravidelně si mýt ruce dezinfekcí. Uzavřené restaurace, obchody a další provozovny, nakupování u výdejního okénka nebo přes internet, to vše trvalo mnoho měsíců. Po krátkém letním rozvolnění letos stejně vloni přišla s podzimem další vlna covidu. A také nová opatření, která však již mnoho lidí příliš svědomitě nedodržuje.

Boj s koronavirem zdaleka není vyhraný. Jednou z mocných zbraní v něm jsou i antigenní testy

Letošní restrikce nejsou zdaleka tak přísné jako ty loňské, bohužel se však ukázalo, že ochrana, kterou poskytuje vakcína, zdaleka není stoprocentní. Nezanedbatelné procento populace včetně mnoha seniorů navíc zatím očkování odmítá, k tomu se světem šíří nové a nové mutace. Oproti začátku jsou dnes již k dispozici nové léky cílené přímo na covid, přesnou diagnostiku zajišťují testy. Ty se dělí na PCR a antigenní testy. První z nich poskytují v podstatě stoprocentní jistotu, zda je testovaný pozitivní či negativní, musí se ale vyhodnocovat v laboratoři. Antigenní testy mají přesnost o něco nižší, lze je ale používat i doma a výsledek je známý okamžitě.

Antigenní testy koupíte v lékárně. Navíc si je můžete objednat z pohodlí domova přes internet

Když jdete na návštěvu k prarodičům, na rodinnou oslavu nebo na večírek, měli byste se ujistit, že jako dárek nepřinesete koronavirus. Antigenní testy vám poskytnou okamžitou odpověď. Pořídíte je už za pár desetikorun a vyhnete se dlouhému čekání v testovacím místě, kde byste navíc zaplatili výrazně vyšší částku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.