fit

Relaxační cvičení přináší uvolnění celého těla

David K.   12 července, 2021   Žádný komentář

Relaxace jako taková je přínosná pro tělo i mysl. Nejvíce si v tomto směru odpočineme během spánku, kdy dochází k tzv. nevědomé relaxaci. Pokud se pokoušíte o tu vědomou, vyžaduje to celkem hodně cviku a koncentrace. Občas je ale nutné během dne zrelaxovat některou svalovou partii těla a dopřát si jistého uvolnění.

Začít můžete dýcháním

Mezi účinná a osvobozující relaxační cvičení rozhodně patří hluboké dýchání. To odbourává stres a je přínosné pro mysl. Provádět ho musíte především v klidu, kdy si vzpřímeně sednete a zavřete oči. Ideálně si položte ruku na břicho, ať můžete lépe vnímat svůj dech. Poté začněte pozvolnými a hlubokými nádech a výdechy. Nádech se pokuste vždy pět vteřin zadržet a následně vydechněte. Takové relaxační dýchání by mělo probíhat alespoň pět až deset minut.

Každodenní relaxace prostřednictvím cvičení

I během náročného pracovního dne si můžete udělat několik málo minut času, abyste si protáhli a zrelaxovali konkrétní partii těla. Například vyrazte na procházku, cvičte na schodech nebo na židli, ze které budete vstávat a sedat se složenýma rukama. Vytahovat se můžete na špičkách opřeni o pracovní stůl.

Když si budete chtít protáhnout páteř, stoupněte si mezi futra a začněte s protahováním. Páteř a hrudní část si můžete uvolnit také tím, když si dáte smotaný ručník pod ráda a vleže na zemi pokládáte ruce za hlavu a podél těla. Každou zvlášť proti sobě.

S relaxačním cvičením můžete začít i během sezení na kancelářské židli. Jednoduše dejte nohy více od sebe a ve vzpřímené poloze natáčejte hlavu na jednu a na druhou stranu. Přitom si dlaně přiložte na hrudní koš. Podobných relaxačních cvičení funguje celá spousta a vězte, že vám pomohou nejenom od fyzického, ale i psychického napětí. Stačí se zaměřit na ty správné cviky a požadované uvolnění se dostaví co nevidět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.