food

Stravování malých dětí má určitá pravidla

David K.   26 července, 2021   Žádný komentář

Každý dospělý člověk má určitě povědomí o tom, jak se správně stravovat. Když však máte v rodině i malé děti, je třeba některé věci trochu poupravit a zároveň je naučit praktickým věcem. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno byste měli vědět.

Nakupujte ty správné suroviny

Pomyslným odrazovým můstkem se stane vhodný výběr potravin. Zaměřte se na detailní složení výrobků a nesnažte se potraviny pro děti šidit. Naopak, důležitá je ta správná výživová hodnota. Z pohledu mléčných výrobků se zaměřte na ty polotučné. U masa dávejte přednost libovým kouskům a nezapomínejte na dostatečné množství čerstvého ovoce a zeleniny.

Naučte děti správně jíst

Dejte si pozor na to, aby vaše děti nehladověly a dopřávejte jim jídlo pětkrát až šestkrát denně. Na druhou stranu je nepřejídejte. Snažte se jim pravidelně dopřávat odpovídající množství bílkovin. Přijímat by měly také větší množství cereálií. Ke správným návykům patří pravidelný pitný režim. Ten je samozřejmě individuální podle přidružených pohybových aktivit nebo teplot venku. V průměru je to však kolem 1,5 až 2,5 litrů za den.

Stravování malých dětí by nemělo souviset s přemírou cukru a sladkostí, které se pochopitelně mohou negativně projevovat v nekontrolovatelném přibírání hmotnosti. Dobré není ani výraznější solení. Při přípravě jakýchkoliv pokrmů se snažte vyhnout živočišným tukům a raději vsaďte na ty rostlinné.

U spousty malých ratolestí bývá zvykem, že jsou v jídle poměrně vybíravé. V takovém případě zapojte svoji fantazii a začněte jim neoblíbené pokrmy předkládat trochu zábavnější formou. Vybrané ingredience můžete schovat nebo je spojit s něčím, co jim chutná. Díky tomu jim dopřejete všechny nezbytné látky, které jsou důležité především z pohledu vývoje fyzické schránky. Stravování u dětí si zkrátka žádá jistý řád a znalosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *