Víte, co je cvičení Čchi-kung a proč je prospěšné?

redakce   24 října, 2018   Žádný komentář

Jedno z energetických cvičení nese označení Čchi-kung. Je poměrně nenáročné a probíhá buď ve stoje, nebo v sedě. Víte, na jakém principu konkrétně funguje a v čem může vašemu tělu pomoct?

Vyrovnáte energetickou disharmonii

Cvičení Čchi-kung funguje na principu hlubokého dechu a pečlivě prováděných cviků. Společně s notnou dávkou koncentrace se díky tomuto cvičení v těle nahromadí větší množství energie. Pomocí této energie se následně otevírají a čistí meridiány, a také se rozhýbávají emoční a energetické bloky.

TIP: Chcete si cvičení Čchi-kung osvojit od zkušených lektorů? Navštivte centrum čínské medicíny v Brně.

První fáze cvičení bývá spojena s vyrovnáním a doplněním energie tělu. To přitom můžete pozorovat především na obličeji, kde se vyhlazují vrásky a zjemňují se kontury. Díky Čchi-kung časem dochází i k prohloubení spánku a obnovování orgánů. Metabolismus se zrychluje a tělo se tak dokáže rychleji čistit.

Je cvičení obtížné?

Co se týče náročnosti Čchi-kung, může jej cvičit prakticky každý. Zpočátku jsou totiž cviky jednoduché, a to jak po technické stránce, tak i po stránce výdrže. Postupem času se zvyšuje vaše kondice a cvičení se stává složitější zejména z hlediska soustředění.

Jak dlouho Čchi-kung cvičit

Do popisovaného cvičení byste se měli v ideálním případě pustit každý den po dobu 10-30 minut. Pokud vám to vaše časové možnosti nedovolí, můžete cvičit obden po dobu 20-60 minut. Nebo třeba jen jednou týdně dvě hodiny.

Po každém cvičení se můžete těšit na příjemné uvolnění. Budete vyrovnaní a zrelaxovaní, třeba jako po dovolené. Pokud ve cvičení vytrváte, začne se vaše tělo již po 3 měsících postupně obnovovat.

Více informací ze světa celostní a čínské medicíny najdete na www.netradicni-medicina.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.