buckwheat

Vše, co byste měli vědět o pohance

David K.   23 května, 2022   Žádný komentář

Pohanka je pojem, se kterým se můžete v oblasti vaření setkat poměrně často. Jestliže nemáte hlubší povědomí o pohance nebo nevíte, jak s ní nakládat, začtěte se do následujících řádků. Přinášíme vám podrobné a přehledné informace týkající se této obiloviny.

Co je to pohanka?

Jak už jsme prozradili v úvodu, pohanka je v podstatě obilovinou. I když jsou s ní spojené nejrůznější mýty, nejedná se v podstatě o nic neobvyklého. V její prospěch hovoří například to, že příprava pohanky je opravdu rychlá a snadná. Díky tomu budete šetřit čas a energii při přípravě. V rámci vaření s ní můžete nakládat hodně podobně, jako například s krupkami nebo rýží.

Když se rozhodnete připravit pohanku, měli byste se nejprve zaměřit na její podobu. Pokud je příliš tmavá, je vhodné ji proprat v teplé vodě. Její vaření je pak snazší, než se může na první pohled zdát. Doba varu je tři minuty. Když pohanku uvaříte ve vodě, nechte ji alespoň patnáct minut odležet. Pravdou zůstává, že její příprava může probíhat nejenom na sporáku, ale také v mikrovlnné troubě.

Vynikající recepty z pohanky

Pohanku jako takovou lze zařadit do kategorie zdravého stravování. Její využití při vaření je více než bohaté. Můžete ji použít například jako plnidlo do karbanátků nebo ji přidáte do česnekové polévky. Hodně často je využívána jako náplň ve formě nejrůznějších nádivek. Skvěle se hodí například k masu nebo z ní vytvoříte pohankový prejt. Ten je dobré konzumovat, jak jinak, než s kyselím zelím a bramborami.

Na pohance je příjemný také fakt, že ji lze s chutí konzumovat nejenom teplou, ale také studenou. Jde primárně o to, jak a s čím ji připravíte, popřípadě dochutíte. Pokud jste tedy nepolíbení pohankovou chutí, nebojte se ji vyzkoušet. Sami se velmi rychle přesvědčíte o tom, že její příprava a je opravdu jednoduchá a chuť velice zajímavá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.