Zbavte se nežádoucích poporodních kil

David K.   8 července, 2019   Žádný komentář

Těhotenství a narození dítěte, to jsou překrásné okamžitě v životě jakékoliv ženy. Už při porodu si však dámy všímají nejenom nabírání váhy v rámci hmotnosti dítěte, ale také kil spjatých s celým procesem těhotenství. Některé ženy naberou více kil, některé zase méně.

Tato nadbytečná hmota se ve výsledku promění v poporodní kila, s nimž je vhodné trochu bojovat. V průměru to může být kolem šestnácti kil, což povětšinou odpovídá sedavému zaměstnání dnešní společnosti. V níže uvedených řádných vám prozradíme, jak s poporodními kily zatočit.

S dietami nezačínejte brzy

Na počátku všeho je třeba zmínit, že shazování poporodních kil je individuální záležitostí. Takže v podstatě neexistuje univerzální návod pro každou ženu. Rozhodně se nesnažte drastickým způsobem shazovat kila hned po porodu, natož v šestinedělí.

Vzhledem k tomu, že jakákoliv redukce nadbytečné váhy souvisí primárně s úpravou jídelníčku, začněte s takovým krokem nejenom po šestinedělí, ale v ideálním případě až po době, kdy přestanete kojit. Kvalita vašeho mateřského mléka a živin předávaných dítěti totiž souvisí s tím, co jíte.

By: Vic

S jídelníčkem zapojte i pohyb

Nemusíte se obávat, poporodní kila shodíte, jen není radno spěchat. Když nastane ta správná doba na to, abyste pozměnili své dosavadní stravovací návyky, přidejte k nim ještě jednu důležitou věc. A tou je pochopitelně pohyb. Když vám to čas v kombinaci s péčí o dítě umožní, zajděte si zacvičit. Nemusí to být vyloženě do fitness centra, ale třeba i doma. Na začátek k tomu rozhodně nepotřebujete velké množství doplňků.

Obecně lze tvrdit, že nejbližší startovací meta pro hubnutí pro vás začne opravdu až s koncem šestinedělí, které je pro vývoj dítěte hodně zásadní. Ať už jde o pohyb nebo stravu. Vše ostatní už bude individuální.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.