Onemocněné známé jako zánět slepého střeva zná bezpochyby každý. Minimálně všichni o něm slyšeli, někteří měli bohužel osobní zkušenost. Zánět slepého střeva je velice často označován, jako apendicitida. I když jste takovou nemoci neprodělali a nepodstoupili případnou operaci, měli byste o ní vědět co možná nejvíce. Minimálně o samotných příznacích a následné léčbě.
Jaké jsou příznaky zánětu slepého střeva?
Na počátku všeho je pochopitelně příčina, která může nabývat spousty podob, z níž následně vznikne apendicitida. Jedním z mnoha důvodů je kupříkladu špatná výživa. Další příčinou je městnání střevního obsahu, popřípadě střevní mikroflóra, respektive její nerovnováha.
Pokud náhodou vznikne zánět slepého střeva ve vašem těle, neměli byste podceňovat některé příznaky a co nejdříve vyhledat lékaře. Z logiky věci jasně vyplývá, že jedním z nejčastějších příznaků může být bodavé bolest, a to konkrétně v pravém podbřišku. Postupem času vám bude špatně od žaludku a bude se vám chtít zvracet. Tohle všechno je pak doprovázeno průjmem, vysokými horečkami, ale také nechutenství. Mnohdy se můžete cítit hodně nadmutí. Při rozvinutém zánětu slepého střeva je člověk obecně slabý a hodně unavený.
Dojděte si na vyšetření slepého střeva
Pokud máte podezření na zánět slepého střeva, vyhledejte lékaře. Ten vám změří teplotu, puls a vyšetří břicho pohmatem v dané oblasti. Výjimkou dokonce není ani CT nebo ultrazvuk. Pakliže je odhalen zánět a je v rozvinuté fázi, s největší pravděpodobností se nevyhnete operaci. Té se říká apendektomie. V dnešní přetechnizované době dostává zelenou hlavně laparoskopické odstranění apendixu.
Nepodceňujte případný zánět slepého střeva. Pokud byste výše uvedené příznaky zanedbali, nejenom že si způsobíte značné bolesti, ale můžete se zároveň ohrozit na životě. V horším případě totiž může apendix prasknout.