Lichořeřišnice a rakytník Dva dokonalé doplňky stravy

Lichořeřišnice a rakytník: Dva dokonalé doplňky stravy

redakce   15 června, 2020   Žádný komentář

Příroda nám dává spoustu skvělých plodů. Mezi ně patří i lichořeřišnice a rakytník, dvě rostliny, které mají na lidský organismus blahodárné účinky.

Chcete zůstat zdraví pouze s pomocí přírodních doplňků stravy? Pak vám v následujících řádcích ukážeme dva výtažky, které vám s tím pomohou. A v případě zdravotních komplikací dokonce přispějí k vašemu uzdravení.

Lichořeřišnice – léčí i závažná onemocnění

Doslova jedinečná léčivá bylina. Lichořeřišnice se používá v lidovém léčitelství už řadu let. Je totiž dobře známá pro svoje antibakteriální účinky. Hodí se při léčbě zánětů, nemoci ledvin, močového měchýře i dýchacích cest. Dobře působí i při léčbě defektů kůže. Extrakty z této byliny jsou navíc dostupné hned ve dvou variantách:

  • tablety,
  • kapky.

Obě možnosti mají nepostrádají nic z výhod lichořeřišnice. Tablety jsou vhodné zejména pro ty, kterým nedělá problém podání v podobě tvrdých tabletek. A co Lichořeřišnice – kapky, nebo tinktura? Kapky jsou vhodné zejména při léčbě močových cest, dýchacích cest a ledvin. Tinktura pak pomáhá zabraňovat vypadávání vlasů a podporuje jejich růst.

Lichořeřišnice a rakytník Dva dokonalé doplňky stravy

Zdroj obrázku: Unsplash.com

Rakytník – skvělý doplněk stravy

Schopnost regenerace lidského organismu je dobře známý. Proč ho ale nechávat na holičkách, když mu můžeme výrazně pomoci? Výraznou vzpruhou je rakytník řešetlákový. Ten totiž obsahuje široké spektrum vitamínů:

  • vitaminy skupiny B – podpora funkce centrální nervové soustavy,
  • vitamin D – správný růst a vývoj kostí,
  • vitamin K – ovlivňuje krevní srážlivost.

Rakytník se využívá i při léčbě mužské sterility, svalové dystrofie a při kardiovaskulárních poruchách. Posiluje imunitní systém a zvyšuje odolnost vůči stresu, bakteriím a virům. Šťáva z rakytníku pak může svou chutí lákat k užívání překračující doporučenou denní dávku. Na to si ale dejte pozor. Nadměrným užívání totiž žádné zdravotní benefity nezískáte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.