Při správně prováděné masáži rozhodně nedochází k pouhému tření svalů s pomocí masážních olejů a emulzí. Rozvolňující masáž si spíše klade za cíl hloubkové čištění těla, jeho vyživení a obnovení. Pojďte odhalit, jak tato masáž probíhá.
Masírují se nejen záda
Při rozvolňující masáži se maséři nezaměřují pouze na záda. Nevynechávají ani obličej, pokožku pod vašimi vlasy, plosky nohou, týl, šíji a lýtka. Jednotlivé vrstvy svalů přitom maséři uvolňují postupně a každému svalu se věnují zvlášť. K uvolnění těla využívají akupunkturní a spoušťové body.
Uvolnění důležitých nervů
Rozvolňující masáž si klade za cíl především uvolnění vegetativních nervů, které vedou informace z mozku do vnitřních orgánů a končetin. Nejlépe celou problematiku pochopíte na příkladu trávení. Pokud jsou vaše svaly kolem páteře uvolněné, dochází ke stoprocentnímu přenosu informací z mozku do žaludku. Ten potravu dokáže dokonale strávit a získat tak maximální množství stavebních látek.
V případě napjatých páteřních svalů jsou však nervy utiskované a přenos se tak nedaří na 100 %. To má za následek, že ani žaludek nedokáže pracovat naplno a výsledkem je nedostatečně strávená potrava. Ta poté ve střevech kvasí, hnije a dochází k uvolňování toxinů do krevního oběhu.
Proč jsou svaly napjaté
Možná vás nyní napadá, z jakého důvodu se tedy vlastně svaly dostanou do takového napětí. Příčin může být pochopitelně mnoho. Na začátku se obvykle jedná o stres, strach nebo obavy. Ty s sebou kromě jiného přinášejí i ztuhnutí svalů.
Problémem současných generací je skutečnost, že stres přichází plíživě, ovšem ve velké intenzitě. A v takovém množství se nás drží klidně několik týdnů nebo i měsíců. A tělo tak nemá příležitost se po pominutí stresu opět uvolnit.
V této fázi již je třeba navštívit odborníka, který provede speciální rozvolňující masáž. Tělo se opět uvolní a bude schopno pracovat na plný výkon.
Více informací o technikách celostní a čínské medicíny se dozvíte na www.netradicni-medicina.cz.