Kotvičník zemní patří mezi vyhledávané doplňky stravy nejen mezi mužskou populací. V tomto článku vám tedy přinášíme 3 zajímavosti, které jste o něm nevěděli.
Kotvičník zemní patří mezi dobře známé doplňky stravy. V tomto článku vám ale přinášíme trojici zajímavostí, o kterých jste doteď možná neslyšeli. Čtěte v následujících řádcích.
Známe ho už dlouho
Tribulus terrestris není výdobytkem posledních let. Lidstvo ho zná už několik století. Do Čech se přitom dostalo velice záhy. První zmínky o něm můžeme najít už v 19. století pod názvem nedseda obecná. Často byl také zmiňován jako kotvice zemská nebo kolčatka. Kotvičník zemní popisuje stará kniha Wšeobecný rostlinopis, kde autor zmiňuje především nebezpečné trny a semena, ze kterých prý už Thrákové dělali chlebovou mouku.
Můžete ho pít jako čaj
Tobolky nebo tribulus terrestris tinktura. To jsou dobře známé možnosti, které vám dávají především prodejci v obchodech. Věděli jste ale, že kotvičník zemní můžete konzumovat i ve formě čaje? Pro tyto účely se dokonale hodí pouze rostlina pěstovaná a sušená pro farmaceutické účely. Abyste si nemuseli lámat hlavu nad tím, co to vlastně znamená, můžete si čaj sami pořídit u vybraných prodejců. Ti nezapomínají ani na chuť. Nemusíte se tedy bát hořkosti nebo dalších nepříjemných chutí podobných léčivých čajů.
Nejlepší se pěstuje v Bulharsku
Kotvičník zemní roste téměř po celém světě. Pěstuje se i v umělých podmínkách, aby jej bylo dostatek pro každého zájemce. Ten nejkvalitnější ale najdete jen v Bulharsku. Místní podnebí a horská krajina je pro jeho přirozený rozvoj a růst naprosto dokonalá. Oproti jinde pěstovaných rostlinám má kotvičník zemní z Bulharska mnohem větší množství aktivních látek a také výraznější chuť, pokud se jej rozhodnete konzumovat v podobě čaje. Jestliže tedy budete mít možnost, neváhejte si do Bulharska zajet. Případně hledejte takové produkty, které z Bulharska pochází. Vaše tělo vám za to poděkuje.