Semínka a oříšky, které se řadí k superpotravinám

redakce   Květen 29, 2019   Žádný komentář

Začínáte jíst zdravým životním stylem? Pak doporučujeme začít jíst superpotraviny, které vám dodají to, co tělo ke svému správnému a každodennímu fungování potřebuje. Superpotraviny jsou potraviny, které obsahují více tělu prospěšných látek než jiné potraviny, které běžně konzumujeme. Obsahují například větší množství minerálů, vitaminů a také antioxidantů, které naše tělo udržují ve zdravém chodu. Pokud chcete začít konzumovat superpotraviny, doporučujeme do jídelníčku zařadit například semínka a oříšky. Jaké máme na mysli konkrétně?

Samozřejmě do skupiny superpotravin nespadají jen semínka nebo oříšky, ale také třeba plody goji, což jsou plody kustovnice čínské, které dokážou posílit imunitní systém stejně jako sirupy na imunitu nebo podobné produkty, ale také do skupiny superpotravin spadají běžné druhy ovoce a zeleniny, jako jsou například borůvky, brokolice, jablíčka nebo třeba kapusty a špenát.

Zaměřme se ale na oříšky a semínka, která nám dokážou dodat potřebné živiny, po nichž bude tělo fungovat naprosto dokonale.

zdroj obrázku: pixabay.com

Chia semínka

Chia semínka neboli šalvěj hispánská, to je velice oblíbená superpotravina zahánějící chuť k jídlu, což vás dovede k nepřejídání se. Chia semínka obsahují hromadu vápníku, mimo to obsahují i draslík a železo.

Pistácie

Oblíbené oříšky jménem pistácie konzumujeme převážně na Vánoce, kdy jsou stoly plné podobných oříšků. Pistácie bychom ale měli konzumovat i během roku, jelikož obsahují hromadu draslíku a jsou bez cholesterolu.

Mandle

Dalším oblíbeným druhem oříšků jsou mandel, které nabízí nejvyšší koncentraci živin v poměru na kalorie v jedné porci. Obsahují zdravou dávku draslíku, vitaminu E, také hořčíku a mimo jiné i vápníku.

Quinoa

Znáte maličkatá semínka zvaná quinoa? Jedná se o poklad Inků, který poskytuje devět esenciálních aminokyselin, které si není naše tělo schopné vytvářet samo. Obsahuje kromě toho hromadu bílkovin a neobsahuje lepek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *