yerba mate

Proč byste měli pít yerba maté?

David K.   28 března, 2023   Žádný komentář

Yerba maté je neuvěřitelně zdravý a výživný nápoj s dlouhou historií užívání jako zdroj energie, soustředění a lepšího fyzického výkonu. Jedinečná kombinace vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších látek z něho činí jeden z nejzdravějších nápojů současnosti. Četné studie prokázaly, že pití yerba maté může přispět ke zlepšení nálady, duševní bdělosti a fyzické výkonnosti a zároveň nabízí řadu dalších zdravotních výhod. Obsahuje kofein, ale v mírnější formě než káva nebo čaj, takže nezpůsobuje stejný pocit nervozity jako tyto nápoje. Jaké další argumenty pro pití maté ještě potřebujete?

Maté není návykové

Jeho výrazná chuť je příjemná na pití. Nejdůležitější však je, že mate yerba nezpůsobuje závislost jako jiné nápoje, například káva nebo alkohol. Můžete si tedy užívat jeho zdraví prospěšné účinky bez obav z vážných vedlejších účinků. K dispozici máte tolik druhů a příchutí maté, které můžete vyzkoušet, že vám nikdy nezevšední. Začněte experimentovat a najděte si takový druh maté, u kterého zůstanete dlouhodobě, a bude vám vyhovovat.

Je to společenský nápoj

Yerba maté bylo a stále je důležitou součástí kultury v Jižní Americe. Je to skvělý způsob, jak sblížit lidi, zejména když se o něj dělíte s přáteli nebo rodinou. Pití maté sbližuje lidi, i když jsou si cizí. Dokonce i v zemích, kde pití maté není běžné

Budete mít menší hlad

Stejně jako také jihoamerická guarana pomáhá maté spalovat tuky a snižuje pocit hladu. Díky tomu můžete pitím maté podpořit svoje hubnutí. Kromě toho má diuretické vlastnosti, což pomáhá odplavovat toxiny z těla. A to je další z vlastností, která podpoří vaši snahu o regulaci hmotnosti. Maté yerba je vynikajícím doplňkem vyvážené stravy. Nejenže nabízí řadu zdraví prospěšných látek, ale díky svým jedinečným vlastnostem je jeho pití velmi příjemné a snadné. Vychutnejte si jeho chuť z bambusové kalabasy.

Afrodiziakální vlastnosti

V neposlední řadě má maté yerba také afrodiziakální účinky. Mnoho mužů ji pije, aby si přirozeně zvýšili libido. Tento přírodní prostředek může být prospěšný pro ty, kteří se potýkají s problémy v posteli kvůli věku nebo zdravotním problémům. A konečně, maté yerba může pomoci snížit stres a zlepšit náladu. To se hodí každému, co říkáte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.