Dornova metoda je zajímavý postup založený na pohybech a tlacích

David H.   28 září, 2020   Žádný komentář

Nejrůznější problémy se zády, bolesti kyčlí, kolen či dalších kloubů jsou často považovány za jednu z civilizačních nemocí dneška a také za určitou daň, kterou platíme za náš pohodlný a často ne úplně zdravý způsob života, jenž je charakteristický nedostatkem fyzické aktivity. Kromě nejrůznějších farmaceutických prostředků lze s těmito obtížemi bojovat i pomocí tak zvané Dornovy metody. Víte, o co se jedná?

Kouzlo kombinace správného pohybu a tlaku

Dornova metoda je speciální terapie, která prostřednictvím jemného tlaku vyrovnává statiku našeho těla, a tím tak pomáhá při nejrůznějších potížích a bolestech s pohybovým aparátem. Bývá řazena do celostní medicíny, neboť se její pomocí odstraňují nejen bloky fyzické, ale i psychické. Princip Dornovy metody spočívá v uvedení páteřních obratlů a dalších kloubů do jejich přesné správné polohy. Tím dojde k otevření brán energií, které mohou v lidském těle následně lépe proudit. Jedná se o téměř bezbolestnou metodu, kdy klouby se do správné polohy dostávají kombinací pohybů pacienta s jemným tlakem palců terapeuta, tím může být lékař, fyzioterapeut i vyškolený masér. Spolupráce pacienta, zejména samostatné provádění zadaných cviků či vyvarování se nesprávných pohybových návyků, je pro úspěch metody velmi důležité.

bolesti

Pomůže nejen při bolestech kloubů

Tato metoda je účinná nejen při bolestech zad, kolen a kyčlí, ale také v případě skoliózy, rozdílné délky dolních končetin či problémech s tenisovým loktem i čelistmi. Kromě toho ale může ulevit i od mnoha dalších zdravotních obtíží, jako jsou úporné bolesti hlavy, vysoký tlak, závratě, krátkozrakost, střevní problémy i zhoršená koncentrace u dětí. Ke zlepšení stavu pacienta dochází v naprosté většině případů již po pouhých dvou terapiích. Ideální je jedna až dvě terapie týdně po dobu několik týdnů, v případě vážnějších zdravotních komplikací v řádu měsíců. Jedinou výjimkou je, že Dornova metoda se neprovádí bezprostředně po operacích ani při akutních zánětech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *