pujcovna lodi

Jaké jídlo si vzít sebou na vodu? Nejen energeticky vydatné

David K.   12 prosince, 2022   Žádný komentář

Vyrážíte na vodu a nechcete se úplně spoléhat na nabídku kempů? Jídlo se hodí nejen večer, ale i do lodi. Pádlování je náročné a trocha energie je vždy vítána. Co si sebou vzít do lodi a co pro všechny případy? Jaké nápoje je vhodné přibalit na dovolenou na vodu? A jak si právě jídlem výlet na řece nezkazit?

Kombinujte lehká jídla se zdravými svačinkami

Skvělým zdrojem energie pro pádlování je ovoce, jablka, pomeranče, banány, to vše je skvělá volba na loď, ale poněkud neskladná. Vezměte si sebou tento zdroj energie v sušené podobě. Sušené ovoce, müsli tyčinky, oříšky, to všechno je skvělý zdroj energie na loď, který poslouží jako zdravá svačina. Volit můžete i semínka, například sezamová, slunečnicová nebo dýňová. Poskytují cenné bílkoviny a tuky, které vás rychle zasytí a udrží vás déle plné energie. Pokud se obáváte, že se jídlo v horkém počasí zkazí, zvažte balené trvanlivé potraviny, jako jsou sušené hovězí maso, energetické tyčinky, krekry, tvrdý sýr, konzervovaný tuňák nebo losos, a podobně. A nezapomeňte na rezervní láhev pitné vody. A konečně, pokud se cítíte unavení, může vám na palubě pomoci několik sladkostí, které vám pomohou zlepšit náladu.

Chcete si kempu vařit?

Pak přibalte kuskus, ovesnou kaši, rýži a těstoviny. To vše si můžete vzít v suché podobě sebou do lodě. Navíc, pokud vám dojdou, není problém je kdykoliv po cestě dokoupit a získáte tak možnost připravit si večer v kempu zdravé jídlo. Ať už si vyberete jakékoliv jídlo, ujistěte se, že je dostatečně lehké, aby nezatěžovalo loď, dostatečně výživné, aby vás po celou dobu cesty zásobovalo energií. Jestliže si nejste jistí, poraďte se předem s odborníky. Například v půjčovně lodí na Lužnici vám rádi doporučí vhodné potraviny na loď.

Co řešit kromě potravin?

O tom, že je dobré mít sebou na loď náhradní oblečení, stan a karimatku, toho bylo napsáno už hodně. Před tím, než vyrazíte, si ale zkontrolujte aktuální sjízdnost řek v ČR a zjistěte si také, kolik zaplatíte za loď a další nezbytné vybavení, abyste si sebou vzali dostatečné množství peněz. Ceník půjčovny lodí na Lužnici je dostupný online. Díky tomu snadno zjistíte cenu předem a můžete si vybrat vhodné období, kdy na loď vyrazíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.