plisne

5 důvodů proč vsadit na čištění prostoru ozonem

redakce   29 prosince, 2021   Žádný komentář

Přemýšlíte nad tím, jak účinně zbavit váš interiér nežádoucích virů, bakterií či plísní a vytvořit tak zdravotně nezávadné prostředí, které umožní bezpečný pobyt i alergikům? Pak byste rozhodně měli zjistit více o ozonování, moderní technologii úpravy vzduchu, která je velice účinná. Proč používat právě tento způsob dezinfekce a jaké jsou jeho výhody?

1.    Ozon je velice účinný

Ve srovnání s jinými metodami dezinfekce prostoru je čištění ozonem účinné tak, že dokáže odstranit všechny plísně, viry, bakterie, houby a další nežádoucí mikroorganismy, které se ve vzduchu nacházejí. Neexistuje nic, co by mu odolalo.

2.    Ozon nemá negativní vliv na lidské zdraví

Jelikož jde o nestabilní plyn, který je těžší než vzduch a při kontaktu se vzduchem se rychle rozpadá a přeměňuje na kyslík, je jeho vliv na naše zdraví naprosto neutrální. To se ale nedá tvrdit o jeho konkurentech v podobě čisticích a dezinfekčních prostředků na bázi chlóru či nejrůznějších kyselin.

3.    Ozon se využívá v mnoha oborech

Vzhledem k tomu, že jde o bezkonkurenčně nejsilnější dezinfekční prostředek na světě, využívá se jeho vlastností ve zdravotnictví, vodárenském průmyslu a v poslední době také v oblasti ubytovacích služeb.

4.    Ozon lze využít nejen k dezinfekci

Kromě dezinfekce je ozon využíván také k neutralizaci pachů, odstranění odéru cigaretového kouře anebo k čištění vnitřního prostředí hromadných dopravních prostředků, škol či zdravotnických zařízení. Dezinfekce ozonem je natolik účinná, že ji lze použít i pro čištění vody a při sanačních či renovačních pracích v interiéru. Ozonový generátor lze ale využít v nebytových prostorech, sklepích, výrobních a skladovacích halách, nemocnicích, kancelářích a dalších prostorech, kde se vyskytuje velké množství lidí a hrozí tak zvýšené riziko přenosu nežádoucích infekcí díky virům a bakteriím.

5.    Moderní a efektivní metoda čištění

Ozon je svými dezinfekčními účinky naprosto unikátní. Lze je použít prakticky všude a k tomu, abyste jej vytvořili právě tam, kde jej potřebujete, stačí pouze použít ozonový generátor. Ten si navíc ani nemusíte půjčovat. Je totiž možné si jej za výhodných finančních podmínek zapůjčit. Celý proces si tedy můžete s minimální finanční náročností vyzkoušet a teprve poté se rozhodnout, zda je tím pravým pro vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.