Nejnávykovější drogy, kterým je třeba se vyhnout

redakce   28 února, 2019   Žádný komentář

Už jste se setkali s drogově závislým člověkem? Možná jste právě vy taktéž drogově závislí, aniž byste si to připouštěli. Pravdou je, že stále roste počet drogově závislých jedinců, drogová závislost je tak stále aktuální téma, kterému by se měla věnovat pozornost. V současné době existuje nespočetné množství filmů, které mají upozorňovat na nebezpečnost drog. Bohužel ani filmy či jiné publikace mnohdy nezabrání tomu, aby si člověk svou první dávku aplikoval. Důvodem vzniku závislosti na drogách je mnoho, obvykle se lidé zapletou se špatnou partou nebo jen utíkají z deprese a stavů beznaděje. Je mnoho okamžiků, v jakých se lidé dostávají do styku třeba právě s nejnávykovějšími drogami, jež později mohou zničit nejeden lidský život. Víte, jaké drogy se za nejnávykovější považují?

Heroin jako nejnávykovější droga

Za nejnávykovější drogu je označován heroin, který nejednoho člověka dohnal do sociálního debaklu. Pokud hovoříme o heroinu, hovoříme o opiátu. Jeho smrtelná dávka je pětkrát větší než dávka, kterou potřebujeme k dostačení “high”. Heroin, stejně jako další opiáty, má velmi vysoký potenciál vzniku fyzické a psychické závislosti.

Kokain jako další v pořadí

Další velmi návykovou drogou je jednoznačně kokain, jehož užívání zažívá u nás velký vzestup. Je velmi oblíbený jako součást večírků. Způsobuje silnou psychickou závislost. Jeho dlouhodobé užívání přináší psychické problémy, ústící často do toxické psychozy.

Nikotin je také droga

Cigarety se staly běžnou součástí našeho života. Drtivá většina lidí si však nepřipouští, že nikotin obsažený v tabáku je také drogou, na které se stáváme závislými. Nikotin jako takový byl ohodnocen jako jedna z nejnávykovějších drog. I s touto závislostí však můžete bojovat v Neo centru, kde vám odborníci pomohou a poradí.

zdroj obrázku: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *