Potraviny, které lidskému tělu neprospívají

DavidK   Květen 21, 2018   Žádný komentář

Většina článků na internetu má velice obdobné téma, a tím jsou potraviny prospěšné pro lidské zdraví. My se v tomto textu zaměříme na opak a zmíníme pochutiny, jež nejsou ideální pro pravidelné a každodenní pojídání, protože se negativně podepisují na lidském těle.

Jako první uvedeme pizzu, která patří k nejoblíbenějším jídlům na světě, a přitom má tak vysoký počet nezdravých kalorií. Přehánět byste to neměli ani s bílým pečivem, ze kterého dokonce může vzniknout alergie na lepek. Velký pozor si dejte i na levné bezlepkové potraviny a nízkotučné jogurty, jejichž složení vám na rozdíl od těch kvalitních potravin může uškodit.

annekroiss / Pixabay

Velkou zásobárnou nezdravého cukru jsou poměrně oblíbené čokoládové tyčinky, stejně tak, jako nízkosacharidové pochutiny, jimiž se spousta vyznavačů pohybových aktivit snaží nahradit běžné a základní pochutiny.

Ve výčtu potravin by šlo samozřejmě pokračovat. Je to například jídlo z rychlého občerstvení, v jehož obsahu nejsou téměř žádné užitečné látky. To se týká také průmyslově zpracovávaných jídel. Nakonec se vyhněte i pochutině s přílišnou dávkou přidaného cukru a vysoce kalorickým kávovým nápojům. Ty mohou způsobovat především onemocnění cukrovkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *