Se zdravím dětí je to někdy velmi složité. Ať děláme, co děláme, stále nám marodí. Zameškaný čas kvůli nemocnosti dětí pak těžce nese zaměstnavatel. Mnohdy se i stává, že se celá rodina do kolotoče nemocí tak zamotá, že jedna nemoc střídá druhou. Rodiče se nakazí od dětí a samozřejmě i rodiče nemoc podceňují a i nemocní chodí do práce a nemocné děti dávají do školky. Jak z toho ven?
Pokud to jde, základem je neposílat nedoléčené děti do školky. Snažit se nemoc pořádně doléčit. Důležitý je přísun vitamínů a dodržování pravidelného pitného režimu a to i v zimních měsících. Nejvhodnějším způsobem k získání dobré imunity je otužování. Není třeba na ně hned pouštět studenou sprchu. Postačí prozatím, spánek v chladnějším prostředí, nepřehánět to s oblékáním. Pobyt na čerstvém vzduchu a to i v zimě nejlépe 2 hodiny. Také sportování je základem dobrého zdraví. Myslím, že i doba strávená v kolektivu má vliv na zdraví dětí. Pokud tedy máte možnost vyzvedávat děti po obědě, udělejte to. Nemoci jdou ruku v ruce s psychikou. Pokud je dítě ve školce nespokojené, často pláče, je téměř jisté, že bude marodit. Pokud je naopak dítě šťastné a spokojené, zdravotně je na tom lépe.
Autor: the_moment
Dopřejte dětem různé druhy ovoce, měli by ovoce jíst jako dezert, svačinu a jako přílohu k masu či sýru. Zelenina je základním kamenem správné výživy. Vybírejte dětem kvalitní české mléčné výrobky. Dopřejte dětem denně sklenku mléka. Stejně důležité je, aby děti ve stravě měly maso, drůbež, ryby, sušené fazole, vejce a ořechy. Buďte svým dětem vzorem v tom, jak se správně stravovat. Rozmanité druhy potravin, chléb nebo obložený rohlík, ovoce a jogurt, tvoří zdravou svačinku na dlouhý den ve škole.
Bylinky jsou pro zdraví dětí jako koření i jako lék. Vyzkoušejte do jídla přidat, fenykl, keblík, kopr, koriandr, bazalku, bobkový list a mátu.
Různě volně prodejné léky na imunitu jsou dle mého názoru jen reklamním trhákem. Většinou ani nijak zvlášť nepomohou. Spíše naopak. Řada z nich obsahují plno látek, které jsou naopak zdraví škodlivé. Pokud přece jen chcete dětem něco dávat, volila bych spíše léky a doplňky přírodního typu. Dopřejte dětem dostatečný odpočinek a kvalitní a dlouhý spánek.
Pokud to jen trochu jde, jděte s dětmi do přírody, v zimě jezděte na hory, v létě k moři. Dříve nebo později děti marodění přejde a i v zimě je chřipka jen tak nepřekvapí.