edcafeaceecddfebbcfdc

Tyto zlozvyky skutečně škodí zdraví. Tento rok se jich konečně zbavte

David H.   3 února, 2020   Žádný komentář

Zlozvyky máme všichni a velice obtížně se jich zbavujeme. Některé jsou možná spíše roztomilé nebo jen trochu obtěžující, ale jiné mohou mít skutečně vážné následky. Pokud si už odmala koušete nehty, před spaním kontrolujete mobilní telefon a k tomu ještě nosíte upnuté kalhoty, dost možná si zaděláváte na pořádný problém. Je totiž prokázáno, že zmíněné zlozvyky škodí vašemu zdraví.

Kousání nehtů

I když se tento zlozvyk objevuje spíše u dětí, některým bohužel zůstane až do dospělosti. Jenže je to velmi nebezpečná věc. Neustálým okusováním nehtů i okolního lůžka si způsobujete drobná zranění, která se mohou zanítit, a dokonce vyústit ve vážné potíže. Navíc pod nehty a na bříškách prstů ulpívá velké množství bakterií, které se neustálým okusováním snadno přenášejí do organismu. Se samotným odvykáním vám pak mohou pomoci takové vychytávky jako jsou umělé nehty, které se velmi špatně koušou, nebo speciální laky s odpudivou chutí, které jsou k řešení tohoto problému přímo určeny.

edcafeaceecddfebbcfdcNoha přes nohu

Asi už jste slyšeli o tom, že dávat si nohu přes nohu není zdravé pro vaše žíly. Jenže u žil to rozhodně nekončí. Pravidelným sezením s nohou přes nohu dochází ke zkracování svalů na vnitřních stranách stehen. Lidé, kteří tento způsob často praktikují, mívají problémy se stehenními kostmi, které mají tendenci padat k sobě. Kromě toho trpí i páteř, která je natočena v nepřirozené pozici a ochabují i hýžďové nebo mezižeberní svaly.

Upnuté kalhoty

Ty sice vypadají hezky a dokonale tvarují postavu, ale zejména muži by se jim měli zcela vyhnout. Pokud se totiž pánové pravidelně soukají do velmi upnutých kalhot, koledují si o přetočení varlete, infekci močových cest, inkontinenci i úbytek spermií. Zpozornět by však měly i ženy. Těm podle lékařů hrozí větší riziko vaginální infekce.

Mobil před spaním

Světlo, které tyto zařízení vyzařují, má podobné účinky jako slunce. Mozek kvůli němu přestává produkovat melatonin, což je hormon signalizující čas spánku. Tímto způsobem dochází k rozhození přirozeného spánkového cyklu a s tím souvisí i další potíže jako je nespavost nebo únava.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.