Jak se dožít vysokého věku?

David H.   10 srpna, 2020   Žádný komentář

Žít dlouhý a šťastný život plný lásky, hojnosti a dobrodružství by chtělo spoustu lidí, nicméně jen některým se to skutečně povede. Přání dožít se vysokého věku je krásné, nicméně lidé jdou mnohdy sami proti sobě a tento sen si ničí. Žijí nezdravě, neodpočívají, necvičí, ale především nepřemýšlí pozitivně a optimisticky. A právě pozitivní náhled na život je alfou a omegou dlouhého a šťastného života. Samozřejmě je důležité zdraví člověka. Pojďme si společně uvést několik tipů, jak se dožít vysokého věku.

Vhodný jídelníček

Zdravý jídelníček je už takovým klišé, které se opakuje neustále dokola. Správná strava a dodržování pitného režimu jsou předpokladem zdravého těla a dlouhého života. Předejte tak i mnoho nemocem. Zařaďte do svého jídelníčku tedy více zeleniny, ovoce, kvalitních olejů, ořechů, semínek a dalších potravin, které obsahují vysoký podíl vitaminů a minerálů. Nemusíte jíst vyloženě jen tuto stravu, jezte, na co máte chuť, ale nezapomeňte na pravidlo přiměřenosti. Jezte vědomě, s radostí a jídlo si vychutnávejte.

stařec

Dostatek pohybu

Dalším klišé pro zdraví a dlouhý věk, je samozřejmě pohyb. Ve zdravém těle zdravý duch, to platí neustále. Chcete-li žít déle, je nutné posilovat a protahovat svaly, jak jen to jde. Neříkáme, abyste se hned přestěhovali do posilovny a stal se z vás nový akční hrdina, ale začněte se více hýbat a uvidíte, že se vám bude žít lépe. Najděte si činnost, která vás baví, třeba procházky, a pravidelně se jí věnujte. Při aktivní činnosti navíc vyplavíte endorfiny, jež jsou považovány za hormony štěstí.

Paměť a pozitivní pohled

Pro dlouhý a zdravý život je nezbytná také dobrá paměť, logické uvažování a všeobecný přehled o světě. Trénujte svou paměť pomocí hádanek, vzdělávejte se, rozšiřujte si své obzory a snažte si udržet společensko-kulturní přehled. Uvidíte, že budete šťastnější a budete mít také více možností konverzace se zajímavými lidmi. A nakonec, nezapomeňte se usmívat na sebe, na ostatní a na svět kolem vás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *