dog

Vyzrajte na alergie při pořizování domácího mazlíčka

David K.   3 ledna, 2022   Žádný komentář

Alergie je určitě velkou nepříjemností. Někoho může obtěžovat v létě, protože je alergický na pyly, jiného po celý rok, jelikož se potýká s alergií na prach. Pokud si chcete pořídit domácího mazlíčka, velkou nepříjemností se může stát alergie na zvířata, respektive na zvířecí srst. Někdo ji má větší, jiný zase menší. Ať tak či onak, přinášíme vám pád rad a tipů, jak s takovou alergií bojovat, abyste se nemuseli vzdát snu o tom mít čtyřnohého přítele.

Zajistěte si čistý vzduch v domácnosti

Určitě se zaměřte na maximální čistotu v interiéru. Pokud to vaše prostory dovolují, pořiďte si robotický vysavač pro pravidelné a automatické vysávání podlah. Ty by měly být v ideálním přípravě bez jakýchkoliv koberců, kde se mohou usazovat alergeny. Nepodceňujte ani čistotu vzduchu, v rámci níž vám pomohou nejrůznější čističky. Ty obsahují prvotřídní HEPA filtry a dokáží zachytit spoustu nežádoucích alergenů.

Začněte s léčením alergií přírodní cestou

Na alergii pochopitelně můžete užívat nejrůznější léky nebo se vydáte zcela jinou, přírodní cestou. V tomto směru lze doporučit například konzumaci domácího medu, ředkviček, kopřiv, vitamínu C a kvercetinu. Zapomínat byste neměli ani na nejrůznější probiotika. Existují pochopitelně zdravé potraviny pro střeva, mezi nimiž by neměla chybět ani prebiotika. Ve výčtu těchto potravin bychom mohli pokračovat. Za zmínku stojí ananas, zázvor, skořice a podobně.

Záleží pochopitelně na síle alergie, která si někdy může žádat příslušné léky a mnohdy vám bohužel nedovolí pořídit si domácího mazlíčka. Pokud jde však o lehčí formu, lze s ní tímto způsobem bojovat. Zaměřit byste se měli i na volbu vhodného plemene, ať už jde o kočky nebo psy. Alergičtí můžete být pouze na jedno nebo druhé. Alternativou chlupatých miláčků jsou bezsrsté rasy. Takže se ve výsledku nemusíte ochuzovat a domácí zvířátko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.