grass

Pozor na alergie. Mohou postihnout i vás

David K.   6 prosince, 2021   Žádný komentář

S pojmem alergie se v dnešní době setkáte mnohem častěji než kdy předtím. Tato přehnaná reakce imunitního systému se vyskytuje nejenom u dětí, ale i dospělých jedinců. Vliv na to má i přehnané množství alergenů kolem nás. Ty mohou být aktivní v některém ročním období anebo celoročně. Jestliže se chcete o alergiích dozvědět více informací, začtěte se do následujících řádků.

Jaké jsou nejčastější alergeny?

Setkat se můžete s přemírou nejrůznějších alergenů. Pokud bychom hovořili o těch nejčastějších, patří mezi ně určitě travní pyly. Těch je více než dost. Potrápit vás mohou hlavně od jara až do podzimu. Ve vybraném časovém období jsou to například břízy. Výjimkou není ani ambrozie a pelyněk.

S alergií se ovšem nemusíte setkat pouze v rámci travních pylů nebo něčeho podobného. Alergii můžete mít i na vybrané pochutiny. Od arašídových ořechů, přes karotku, jablko, hrušku, brambor, celer, až po česnek, lískový oříšek nebo vybrané druhy koření.

Proti alergiím v potravinách se dá samozřejmě bojovat tak, že konkrétní ingredience nebudete konzumovat. To znamená, že při vaření se budete skutečně dostatečně hlídat. V případě pylových alergií lze brát sezónně speciální léky.

Jaké mohou alergie natropit problémy?

Alergie jako takové lze vnímat jako zdravotní potíž, která může být celoživotní ráz. U každého se alergie pochopitelně projevuje trochu odlišným způsobem. Podle toho, jak silnou alergickou reakci na konkrétní věc má. U někoho dojde k otoku hrdla a zúžení dýchacích cest. Jinému se zase spustí rýma a přijde na přetřes nepříjemné svědění.

Nastat pochopitelně mohou i vážnější alergické reakce, při kterých je vhodné aplikovat okamžitě správné látky nebo vyhledat lékaře. Vše může začít nenápadně zrychlením pulsu a může končit poklesem krevního tlaku. Výjimkou ovšem není ani točení hlavy nebo ztráta vědomí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.