asvaganda

Znáte účinky ašvagandy?

David K.   22 března, 2023   Žádný komentář

Hledáte bylinky jako přírodní afrodiziakum? Takových je celá řada. Někdo z vás si možná vybaví kotvičník, který dokáže zvýšit hladinu testosteronu. Jedním z takových přírodních afrodiziak je ašvagandha, bylina používaná v ájurvédské medicíně. Jak působí a proč stojí za to ji vyzkoušet?

Účinky ašvagandy

Ašvaganda působí tak, že zvyšuje průtok krve, díky čemuž pomáhá zlepšit případnou dysfunkci. Kromě toho bylo zjištěno, že ašvaganda zvyšuje hladinu testosteronu, která se s věkem u mužů snižuje. Mezi příznaky snížení hladiny testosteronu patří například vypadávání vlasů, snížení svalové hmoty. Kromě toho může ašvaganda také pomoci zlepšit mužskou plodnost. Proto je ašvaganda účinným přírodním afrodiziakem pro řešení fyzických i psychických problémů.

Jak užívat?

Ašvagandu můžete jen spolknout a zapít. Připravují se z ní totiž kapsle plněné práškem ze sušené nati či kořene rostliny. Kapsle si sebou můžete vzít třeba do práce a ani při jejich užívání nikdo nezjistí, že si pomáháte od potíží s nedostatečným libidem. Užívání kapslí je velmi diskrétní. Další formou je prášek. Ten si můžete nasypat do jogurtu anebo rozmíchat ve vodě a vypít. Je to forma užívání bylinek vhodná spíše na doma. Kvalitní ašvagandu ve formě prášku i kapslí si můžete koupit například ZDE.

Nejen pro muže

Úbytek libida se může týkat i žen ve středním věku. Typicky po 40. narozeninách může každá žena i muž začít pozorovat, že už to není takové jako dřív. Ašvaganda pomáhá nejen mužům, ale i ženám. U nich ale nedochází ke zvýšení hladiny testosteronu. Afrodiziakální bylinky působí v ženském organismu pozitivně na hladiny ryze ženských hormonů, tedy estrogenu a progesteronu. Není se tedy třeba obávat nárůstu ochlupení či vousů u žen. Právě to bývá jeden z nejčastějších důvodů, proč řada žen přírodní afrodiziaka odmítá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.